Egyre ismertebbé válik Kellei György, a Balatonföldvár vonzáskörzetében élő, Bertha Bulcsú-díjas író igényes, szellemes, bőséges művelődéstörténeti, filozófiai, irodalmi ismereteket kisugárzó kalandregényeinek és kriminovelláinak köszönhetően. Írói magatartása emlékeztet Gilbert Keith Chesterton katolikus teológus attitűdjére, aki lebilincselő, hangulatos krimikbe ágyazta erkölcsi üzenetét a világhírű Páter Brown lelkiatya és amatőr nyomozó történeteiben.
Kellei György két frissen megjelent, olvasmányos, filozofikus regénye az ezredforduló Magyarországán, a Balaton környékén játszódik. Mind a Bejárat a mennyországba, mind az Ikrek bosszúja című regény központi alakja egy-egy erkölcsi és esztétikai problémákra érzékeny, intellektuális, középkorú, Balaton környéki író és amatőr nyomozó, aki zseniális megérzéseivel és apró tévedéseivel is segíti a rendőrséget súlyos bűnügyek felderítésében. S eközben szembesülhetünk napjaink súlyos gondjaival, a gellert kapott rendszerváltozással, az országot fenyegető erkölcsi fiaskóval. A két regényhez híven illeszkednek az Ikrek bosszúja kötetben szereplő rövid kriminovellák, amelyek könnyedén vallanak élet-halál, szerelem és erotika alapkérdéseiről. Kellei György lebilincselő hitelességgel, fanyar humorral mutatja be mindennapjainkat úgy, hogy nem érezzük munkáit undok tanítómesének. Mindkét regény központi bűncselekménye a félmúltban gyökerezik.
A Bejárat a mennyországba alapkonfliktusa egy jellemtelen, jelentéktelen, az államszocializmusban futtatott tudós 1956-ban elkövetett árulása, amely több forradalmár halálát is okozza. Az Ikrek bosszújának negatív hőse pedig a német megszállás, a nemzetiszocializmus 1945-ös korszakában ad egy fiatal lányt aljas indokból a nyilasok kezére. Korunk földszintes antihősöket termelő világáról az író úgy mond burkolt erkölcsi ítéletet, hogy a két krimi amatőr nyomozója a regénybeli gyilkosságok mögött kései bosszút, igazságszolgáltatást gyanít. Ám időközben kiderül, hogy minden egyes bűneset mögött korunk jellegzetes köztörvényes bűncselekményei rejtőznek. A bravúrosan megjelenített nyomozás során a könnyed, elegáns stílusú író amúgy mellesleg, észrevétlenül megismerteti olvasóival a szabadságharcos Noszlopy Gáspár hőstetteit, a Seuso-kincs történetét, Apollinaire szürrealista lírájának különleges ízeit. És mágneses költői erővel idézi meg számunkra a Balaton elbűvölő, lenyűgöző, különleges auráját.
(Kellei György: Bejárat a mennyországba. Nap Alapítvány, Dunaharaszti, 2006; Ikrek bosszúja, Pannonprint Kft., Veszprém, 2006.)
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt