Geröly Tibor elnök tizenhat évig volt a Képzőművészeti Kiadó szerkesztője. Mint aktív képzőművészeti kritikus, könyvszerkesztő, közvetlenül látta, hogy a Kádár-korszakban mennyire nehéz, szinte reménytelen volt pályakezdő festőnek, szobrásznak, írónak lenni. Geröly Tibornak akkoriban képtelennek látszó ötlete támadt: létre kellene hozni egy művészekből, kritikusokból, műgyűjtőkből és művészetpártolókból álló egyesületet, amely önsegélyezéssel, rendezvények szervezésével és kiadványok támogatásával próbálja magát Münchhausen báróként a saját hajánál fogva kihúzni a hetvenes évek posványából. Ehhez szükség volt egy szalonképesnek tűnő, úgymond fedőszerv, álnév létrehozására. Így 1973. április 5-én kialakították a Rajzpedagógusok Szövetségén belül a Műgyűjtők és Műbarátok Körét. Könyvbemutatókat, tárlatokat tartottak, kis részben állami támogatásból, nagy részben öntevékeny alapon. Ám mivel a hatalom nem nézte jó szemmel az ilyen egyesületek működését, művelődési házról művelődési házra vándoroltak. 1982 óta találtak menedéket az István utcai klubhelyiségben. Geröly Tibort a társaság 1985-ben főtitkárrá, 1997-ben elnökké választotta. Az elnök a rendszerváltozás évében, 1990 őszén alapította meg a Művészet és barátai című, kéthavonta, mindmáig ezerötszáz példányban megjelenő folyóiratot. A társaság önállósult, és felvette a Művészetbarátok Egyesülete nevet.
Geröly Tibor elmondta, hogy az egyesület ma is öntevékeny támogatók, pártoló tagok, művészetbarátok önzetlen segítségéből és pályázati pénzekből működik. 1990 óta a megszűnt a politikai tiltás, a művészek életét most az egyre romló életszínvonal és az állami mecenatúra leépülése nehezíti.
A társaság igyekszik minden hazai irányzatnak helyet adni, ugyanakkor segíti a művészek és a műpártolók, a profik és a műkedvelők találkozását is. Egyszerre szakmai és ismeretterjesztő fórum, ami egyedülálló és hiánypótló a mai, szekértáborokra szakadt művészvilágban. Egy társaság és egy lap, ahol együtt jelenik (és jelent) meg többek között Supka Magdolna, Nagy Gáspár, Lezsák Sándor, Baranyi Ferenc, Feledy Balázs.
A társaság együtt támogatja
Varga Imre, Búza Barna, Kesztyüs Ferenc tárlatait, szakkritikákat jelentet meg róluk a folyóiratban. Geröly Tibor ezt a többrendbeli nyitottságot szeretné továbbra is megőrizni mind a tizenhat éves folyóiratban, mind pedig a harmincöt esztendős Művészetbarátok Egyesületében.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le