Franco Nero újra Magyarországon

Franco Nero három héten át Magyarországon forgat. Az olasz filmcsillag hétfőn Magyarországra érkezik, hogy eljátssza Almási Tamás rendező második nagyjátékfilmjének főszerepét. Bár a Márió, a varázslónak semmi köze Thomas Mann hasonló című elbeszéléséhez, a Nero által megformált főhős itt is varázslatot hajt majd végre, méghozzá egy magyar faluban, a Hernád mentén.

Muray Gábor
2007. 06. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A történet a kilencvenes évek elején játszódik egy kis faluban; ide települ egy olasz minicipőgyár, amely alaposan felbolygatja a helyiek életét. A főhős egy középkorú magyar nő, aki teljesen kivirágzik az olasz főnök iránti szerelme révén – a Halász Margit novellája alapján, olasz koprodukcióban készülő mozi Almási Tamás második nagyjátékfilmje lesz. A rendezőt – bevallása szerint – az írás rendkívül expresszív világa fogta meg: a Márió, a varázsló egy erős hatáselemekkel teli, balladisztikus hangvételű novella. Mint azt az ismert dokumentumfilmes korábban a film.hu-nak elismerte, a forgatás hét évig váratott magára, ezalatt folyamatos változásokon ment keresztül a könyv. Bár a film hangulata Almási szerint „kissé menzeles”, erősen átitatja a rendező valóság iránti érzékenysége. A cipőgyár csak ürügy ebben az elsősorban szerelmi történetben, megjelenése, majd „továbbállása” mégis erősen befolyásolja a rendszerváltoztatás utáni magyar falu életét.
A Cinema-Film Kft. égisze alatt készülő filmet a Zemplén-hegység nyugati pereménél, a Hernád mentén forgatják, a nemzetközi stáb – és Franco Nero – a szlovák határtól két kilométerre található kékedi Melczer kastélyszállóban száll meg.
A 65 esztendős olasz filmcsillag Francesco Sparaneróként látta meg a napvilágot Milánóban. Kezdetben húsbolti kisegítő volt, később fagylaltárus lett, aztán pedig operaházi statiszta, majd az Orkán popegyüttes szólóénekese. A Milánói Egyetem közgazdasági szakán végzett. Az 1960-as évek elején Milánóban elvégzett egy színi-előadói tanfolyamot. Színészi karrierje ettől kezdve töretlenül ívelt felfelé: első filmje az 1964-ben forgatott Velünk az Isten! című alkotás, amit azóta szinte megszámlálhatatlan szerep követett. Magyarországon is többször forgatott, gondoljunk csak az 1996-ban készült Honfoglalás című film Árpád vezérjére, a 2000-ben készült Sacra Corona Gellért püspökjére vagy az 1991-ben készült Juliánusz barátra. Koltay Gábor mellett Csendes Lászlóval és Juhász Jácinttal is dolgozott. A forgatás kedden indult, és 35 napig tart, a főbb szerepekben Franco Nero mellett Vittorio Marsigliát, Antonio Grossót, a magyar művészek közül Nyakó Julit, Egyed Attilát, Gyabronka Józsefet, Szirtes Ágit, Fehér Annát, Monori Lilit, Vajdai Vilmost, Gáspár Tibort, Szűcs Nellit, Trill Zsoltot és Nádasi Erikát láthatják majd a nézők.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.