Pályakezdő képzőművészeket támogatnának

Többéves tehetséggondozó program indul a pályakezdő magyar képzőművészek támogatására, a kezdeményezés főbb elemei között kiállítás és ösztöndíj-lehetőség is szerepel.

Grund
2011. 12. 22. 14:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az UniCredit Bank tehetségprogramjának egyik fő célja felélénkíteni a kortárs magyar műtárgypiacot, ennek elősegítésére dolgoztuk ki a többszintű tehetséggondozó programot – közölte a pénzintézet csütörtökön. A bank a projekt során egyrészt bemutatja, másrészt fiatal tehetségek alkotásaival bővíteni kívánja meglévő műgyűjteményét, amelyet az ország határain túl több nyelvű katalógusa segítségével népszerűsít.

A fiatal képzőművészeket támogató program indító eseményeként 2012. február 14. és 28. között kiállítást és vásárt rendeznek a Kieselbach Galériában, ahol a nagyközönség is megtekintheti a gyűjtemény legszebb darabjait, valamint a bank műtárgygyűjteményéről szóló kiadványt. A bemutatott alkotások közül néhány tárgy megvásárlását is lehetővé teszik az érdeklődők számára.

A kiállítás-megnyitón közzéteszik a pénzintézet Tehetségprogram a magyar kortárs művészetért elnevezésű ösztöndíjpályázat részletes felhívását, amely három ifjú alkotó számára féléves ösztöndíj-lehetőséget kínál, további tíz fiatal tehetség pedig egyszeri támogatásban részesül képvásárlás formájában.

Mint írták, a program egyik kiemelten fontos eleme, hogy az ösztöndíjidőszak végén az ösztöndíjasok számára egyfajta kamara-kiállítást szerveznek, alkotásaik közül pedig egy-egy a gyűjtemény állandó darabjává válik. Ezáltal a bank bemutatkozási és kiugrási lehetőséget teremt a fiatal művészek számára.

A programra a művészeti felsőoktatás – a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, a Budapesti Képzőművészeti Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem – hallgatói, illetve az ott végzett 23-33 év közötti fiatalok jelentkezhetnek, valamint azonos feltételekkel benyújthatják pályázatukat a Kolozsvári Művészeti Egyetem végzős és végzett hallgatói.

A pályaművek értékelését végző kuratóriumban van mások mellett Gulyás Gábor, a Műcsarnok igazgatója, Einspach Gábor, az Artmagazin kiadója, Balogh Péter, az Amadeus Művészeti Alapítvány vezetője és Giró-Szász Krisztina, a FineArt Invest ügyvezetője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.