A Hatchet Job of the Year Award nyolc jelöltjének nevét kedden hozták nyilvánosságra. A díjat, amelyet idén februárban adnak át először, 2011-ben brit lapokban publikált kritikák szerzői kaphatják.
A jelöltek között szerepel Mary Beard, aki Robert Hughes Rome című kötetéről azt írta: „kis híján szégyen„. Felkerült a listára Leo Robson is, aki Rachel Bradford Martin Amis-életrajzáról jegyezte meg: „tele van látványosan rossz írással – a látványosan jó írásról”.
A díjat a The Omnivore művészetkritikai honlap alapította. A győztest egy teljes évre elegendő rákkonzervvel látja el a díj szponzora, egy halkereskedő.
A leggonoszabbat díjazzák a britek
A legdühösebb, legviccesebb, legcsípősebb könyvkritikák íróit jutalmazza egy frissen alapított brit irodalmi díj, amelyet idén februárban osztanak ki először.
2012. 01. 10. 17:00
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!