A múzeum adatai szerint 2011-ben elsősorban Lengyelországból érkeztek látogatók, de nagy számban képviseltette magát Nagy-Britannia, Olaszország, Izrael, Németország, Franciaország és az Egyesült Államok. Különösen örvendetes a fiatalok magas száma a 65 évvel ezelőtt alapított múzeumban – mondta el Pawel Sawicki, az emlékhely szóvivője. Az elmúlt évben a korábbinál 150 ezerrel több, mintegy egymillió fiatal látogatott el Auschwitzba.
„Ezen a helyen omlott össze az európai civilizáció. Auschwitz az egész világon az európai zsidók ellen a második világháborúban elkövetett náci tömegmészárlás jelképe. A fiatalok számára az emlékezés helyének felkeresése nemcsak a történelemre, hanem az emlékezésből táplálkozó felelősségre tanít” – mondta el Piotr Cywinski, a múzeum igazgatója.
Auschwitz-Birkenau a legnagyobb náci megsemmisítő tábor volt, több mint 1,1 millió embert öltek ott meg, többségük a Németország által megszállt országokból elhurcolt zsidó volt.

Megöltek egy nőt Budapesten