Kövér László, az intézmény vezetője felidézte: a bábszínház 1987-ben költözött jelenlegi helyére, és azóta nem történt lényeges változás az épület homlokzatán. Az elmúlt években megnyitották a kamaratermet, szociális és irodahelyiségeket alakíttattak ki, most pedig a bábszínház külső megjelenését szeretnék megújítani.
Mint elmondta, hosszas előkészítések, egyeztetések után a kivitelezők a napokban kezdenek hozzá az építkezéshez, amely a tervek szerint márciusban fejeződik be.
Az építészeti terveket Kónya Gábor építészmérnök készítette, a homlokzat meghatározó üveg díszítéseit pedig a Képző- és Iparművészeti Lektorátus ajánlata alapján Egri István kolozsvári művész készíti el.
A beruházás során a kőművesmunkákat követően felújítják az utcai vitrineket, emellett teljesen új kaput kap az intézmény. A beruházásra a bábszínház mintegy 8 millió forintos saját forrást használ fel.