Végre a magyar mozikba kerül az Isztambul + Videó

Négy hónappal a török premier után végre a magyar mozikban is bemutatják Török Ferenc koprodukcióban forgatott, Isztambul című filmjét.

Grund
2012. 01. 11. 11:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Február 16-án kerül a magyar mozikba Török Ferenc Isztambul című filmje. A magyar–holland–ír–török koprodukcióban készült alkotásra sokáig vártak a hazai nézők, mert anyagi gondok miatt elhalasztották az októberi premiert.

Ősszel a gyártó közleményében azt írta: „a filmet gyártó Új Budapest Filmstúdió nem vállalhatja a film bemutatását mindaddig, amíg a céggel szembeni szerződéses tartozását a Magyar Mozgókép Közalapítvány utódszervezete nem rendezi, hiszen csak ez után lehet kifizetni a teljes stábot és az utómunkaköltségeket„.

Most végre a magyar mozikba kerülhet a film, amely egy középkorú nőről, Katalinról szól, akit férje elhagy egy fiatal tanítványáért, felnőtt gyerekei pedig nem figyelnek rá. Az idegösszeomlás után hirtelen ötlettől vezérelve Törökországba utazik, és ott kezd új életet egészen addig, amíg fia érte nem megy.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.