A Scala balettkarának minden ötödik táncosnője táplálkozási problémákkal küzd, tíz balett-táncosnőbôl hétnek elmarad a menstruációja a vasfegyelmű diéta miatt – írta La verita, vi prego, sulla danza (Az igazat, kérlek, a táncról), 2010-ben írt könyvében Maria Francesca Garritano.
A Scala balettiskolájának egykori növendéke, az operaház balettkarának tagja, majd szólistája a brit sajtónak adott interjúban is megerősítette az anorexiavádakat. Garritano szerint a Scala baletttanárai a balerinákat gyerekkoruktól kezdve terror alatt tartják a plusz kilók ellen.
A Scala most lépett. Az operaház a sajtónak eljuttatott közleményben hangsúlyozta, hogy Garritano kijelentései rossz fényt vetettek a színházra és balettiskolájára, véget vetve a munkaadó és a balettáncosnő közötti bizalomnak. Garritanónak az is ellentmond, hogy az utóbbi időszakban az operaház kilenc baletttáncosnője is gyermeket vár – hangsúlyozta a Scala.
A 33 éves Garritano úgy reagált, hogy az anorexia valós problémának számít a balett világában, és „itt lenne az ideje tudomásul venni”. A kollégák sem bizonyítottak szolidaritást. Carla Fracci, a Scala volt balettművésze úgy nyilatkozott, hogy egy anorexiás balett-táncos nem bírna ki napi többórás erőfeszítést. Eleonora Abbagnato, a párizsi operaház olasz primabalerinája azt mondta, még tésztát is eszik. Lehet, hogy Garritanónak voltak problémái saját testsúlyával – jegyezte meg Abbagnato.
A Scala balettkara nyolcvan főből – közülük negyvenöt nőből – áll.
Botrány a milánói operában
A milánói Scala operaház elbocsátotta Maria Francesca Garritano balett-táncost, aki egy könyvben anorexiával vádolta kolléganőit.
2012. 02. 06. 6:12
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!