A Prágától ötven kilométerre északra lévő Doksany faluban lévő zárdában találta meg a hét alkotást Jiri Kuchar. Az előzetes becslések szerint a mintegy kétmillió euró (csaknem 580 millió forint) értékű képek a kolostornak abból a részéből kerültek elő, amelybe a látogatók nem mehetnek be.
A hét kép egyike Franz Eichhorstnak, Hitler kedvenc festőjének Sztálingrádi emlékek című monumentális alkotása, amely sebesült német katonákat ábrázol egy lövészárokban a körülöttük folyó harcokkal. Állítólag a festmény Hitler egyik kedvence volt, a sztálingrádi csata katasztrofális kimenetele ellenére.
Franz Eichhorst: Sztálingrádi emlékek – állítólag Hitler egyik kedvence
A náci diktátor magángyűjteményének darabjait a második világháború alatt két további művészeti kollekcióval – Fritz Mannheimer német bankár és a Rothschild család gyűjteményével – együtt a dél-csehországi Vyssi Brod kolostorába szállították. A Mannheimer-gyűjtemény 1941-ben, a Rothschild családét 1938-ban foglalták le a nácik. A háború után az amerikai katonák az utóbbi két gyűjteményt Münchenbe vitték. A most megtalált képeket is vissza akarták szállítani, de végül a Doksany kolostorban hagyták őket.
Jirí Kuchar történész öt éve kezdett kutatásba. Adatai szerint a most megtalált képek egy 45 festményből, 30 szoborból, egy íróasztalból és néhány ajándékból álló gyűjteményhez tartoztak.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!