A nosztalgiakiállításon egyebek mellett megjelennek a Ludas Matyi nagyméretű címlapjai; a tablókban a híres rajzolócsapat 15 tagja, például Balázs-Piri Balázs, Brenner György, Szűr-Szabó József, Sajdik Ferenc és kollégáik közel száz munkája kap helyet.
A tárlaton a Ludas Matyi-évkönyveken és magazinokon kívül az újság több száz lefűzött példánya is megtalálható, ezekbe bárki belelapozhat. Papp László elmondta, bízik abban, hogy a Ludas Matyira kíváncsi közönség megnézi majd a váci múzeum Sajdik-gyűjteményét is.
Sajdik Ferenc Munkácsy-díjas Érdemes Művész 200 eredeti, nagyméretű festménye épp egy éve került a váci galériába. A gyűjteményben a város kultúrtörténeti emlékeit történelmi hűséggel, humorosan megörökítő darabok is fellelhetők.