Kórházban ápolják Eperjes Károlyt

A Kossuth-díjas színművészt a fővárosi Kútvölgyi Klinika pszichiátriai osztályán kezelik, barátai szerint azért, mert túl sokat vállalt, túlhajtotta magát – értesült a Blikk.

Grund
2012. 04. 04. 15:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A színész a Blikkben megjelent cikk szerint kitérő választ adott a bulvárlapnak arra a kérdésére, hogy „mekkora a baj”, és kezelőorvosa sem adott bővebb felvilágosítást. A Blikk cikkében Eperjes Károly egyik ismerősének a beszámolójára hivatkozik, aki szerint a színművész nem a színházban lett rosszul, és tudomása szerint nem súlyos az állapota. – Ahogy korábban, úgy most is túlhajtotta magát. Egyelőre pihennie kell, de jól van – nyilatkozta a Blikknek a magát megnevezni nem kívánó ismerős. Eperjes egyik volt kollégája szintén névtelenül nyilatkozott a lapnak. Ő elmondta: nem ez volt az első olyan eset, hogy Eperjes túlhajtotta magát, ám kórházi kezelésre ezt megelőzően még egyszer sem szorult emiatt.

Szintén a Blikk szellőztette meg március közepén azt is, hogy a színész egyre kevésbé érezte jól magát az Új Színházban, komoly feltételekhez kötötte, hogy szerződést hosszabbítson, és esetleg távozik a teátrumtól. – Semmi esélyt nem látok arra, hogy Eperjes nálunk marad, ennek ellenére Dörner György igazgató és én is nagyon örülnék neki, ha mégis így döntene – nyilatkozta akkor a lapnak Pozsgai Zsolt, az Új Színház művészeti vezetője.

Oberfrank Pál, a veszprémi Petőfi Színház igazgatója szerda este reagált a történetre. Az igazgató azt mondta: a Kossuth-díjas színművész, a veszprémi Petőfi Színház művészeti tanácsadója az utóbbi hetekben vírusos tüdőgyulladással küzdött, amelyből nehezen épült fel, miközben feladatainak is eleget tett, vagyis játszott az Új Színházban és a veszprémi teátrumban is. – Eperjes Károly szervezete emiatt kimerült, alvászavarok léptek fel nála, amelynek kivizsgálására, kezelésre orvosa tanácsára saját elhatározásából vasárnap kórházba vonult. Szerdán meglátogattam a színművészt, és állapota javult, sokat beszélgettünk színházi ügyekről.


Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.