Hiphop a kukoricagórék árnyékában

A PaFe közönsége négy napig festői környezetben, kukoricagórék és egy látványos majorság területén élvezhették a több mint kétszáz, főleg hazai előadó zenéjét.

Balogh Roland
2012. 05. 28. 13:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.


Szakadó esőben indult az idei Pannónia Fesztivál, amelyet ezúttal a Balaton déli partján, Szántódpusztán rendeztek meg, ám ezzel szinte minden látogató számolt. Főleg, hogy a május végi időpont azért rejt magában némi, a sátorozással kapcsolatos rizikót. Az égiek azonban csak első nap nem kedveztek az elsősorban magyar fellépőket felvonultató mustrának, péntektől egyre kellemesebbre fordult az időjárás, olyannyira, hogy sokan a közeli zamárdi strandra is lemerészkedtek napozni, illetve a tóban is megmártóztak. A sár persze itt-ott még szombaton is elő-előfordult, ám a táj, illetve a szántódpusztai Európa Nostra-díjas XVIII-XIX. századi majorság épületegyüttese igen kellemes, egyúttal fesztiválon ritkán tapasztalható hangulatot varázsolt. A színpadok ugyanis kukoricagórék, sertésszállások, zöldséges veremsor, cselédlakok és egyéb, mezőgazdasági épületek mellett sorjáztak.



A fesztivál zenei profilja egyébként idén a hiphop- és rapzenére koncentrált elsősorban, és a fanatikusok gyakorlatilag valamennyi hazai kedvenccel találkozhattak. Ahogy az amerikai ONYX mellett a szintén amerikai, több, a rádióadók által közkedvelt slágerével Flo Rida is jó néhány ezer főt becsábított. Igaz, a Facebook-hozzászólások alapján nem mindenkinek nyerte el a tetszését, hogy a fotósokat még a zenekari árokból is elhajtó rapper bő egy órás késéssel kezdte el fellépését.


Kissé szokatlan volt az is, hogy a szervezőknek miért egy dombos területre kellett kijelölniük a kempinget, így az első másfél napban néhol sár-műlesikló pályához hasonlított a terület. Az új – tavaly többek között a VOLT-on, vagy a Szigeten is használt – kártyás fizetőrendszer sem aratott túl nagy sikert, ugyanis többen arra panaszkodtak, hogy roppant sokáig kellett sorban állniuk, mire a kártyáikat fel tudták tölteni egy-egy töltőállomáson.



Persze azért a kellemetlenségek dacára a Pannónia idén sem okozott csalódást. Több rutinos PaFé-s pedig arról beszélt, jót tett a fesztiválnak, hogy a korábbi, már-már igencsak szűkös várpalotai helyszínről a Balaton déli részére költöztették a zenés mulatságot. A megnövelt terület jól is jött, így egyáltalán nem volt érezhető semmiféle korábbi zsúfoltság sem, a kilátogató több tízezer ember pedig kényelmesen be tudta lakni a fesztivált.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.