Nem vetítik az antiszemita francia humorista filmjét

A cannes-i filmvásár szervezőinek a kérésére törölték a holokauszttagadásért és antiszemita kijelentéseiért már többször elítélt francia humorista, Dieudonné első filmjének vetítését.

Grund
2012. 05. 25. 18:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A filmfesztivállal egy időben tartják Cannes-ban a világ legnagyobb filmvásárát, amelyen több mint négyezer produkciót kínálnak eladásra. A filmvásár technikai személyzete a másnapi vetítések előkészítésekor hétfőn este vette észre, hogy a Documentary and Experimental Film Center (DEFC) elnevezésű iráni forgalmazó egy antiszemita film, a Yahod Setiz bemutatását tervezte, amelynek rendezője a francia Dieudonné. A filmvásár igazgatója a vetítés törlését kérte az irániaktól, akik azonnal eleget tettek a kérésnek. „A szabályzatunk kimondja, hogy a közrendet vagy a vallási meggyőződést sértő filmeknek nincs helye nálunk, ahogyan a pornófilmeknek és az erőszakra uszító filmeknek sincs” – mondta a Le Monde-nak Jérome Paillard, a filmvásár igazgatója. A kilenc nap alatt – részben iráni támogatásból – forgatott filmet nem szánták moziforgalmazásra, azt csak a Dieudonné különböző programjaira előfizető netezők tölthetik le a világhálóról. A film egy olyan filmforgatásról szól, amelynek főszereplője egy alkoholista és erőszakos antiszemita férfi, aki náci tisztnek öltözik egy álarcosbálon. A holokauszttagadó Robert Faurisson önmagát játssza a filmben. A rasszizmus és antiszemitizmus elleni nemzetközi liga (LICRA) bírósághoz fordult annak érdekében, hogy a filmet ne lehessen DVD-n terjeszteni, illetve azért, hogy a YouTube-ra feltöltött előzetest letiltsák. A videó egyébként már a bíróság döntése előtt lekerült a megosztó portálról.



Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.