A Kulturális Fesztiválok Kollégiumának 590 millió forintos keretét 182 millió forinttal emelték meg a jövő évi keret terhére, így a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) 772 millió forintot osztott szét a kiemelkedő kulturális értékkel bíró fesztiválok között − jelentette be sajtótájékoztatón L. Simon László.
Az NKA bizottságának elnöke elmondta: 145 fesztivál pályázott több mint 2,3 milliárd forintra. Az NKA kollégiuma 77 pályázatot fogadott el, támogatást kap többek között a Budapesti Őszi Fesztivál, a Bartók+Verdi Miskolci Nemzetközi Opera Fesztivál, a Zempléni Fesztivál, a pécsi POSZT és az Ördögkatlan Fesztivál.
Az Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma 40 millió forint többletforráshoz jutott. Ebből az összegből restaurálják a fábiánházi, a leveleki és az aranyosapáti görög katolikus templomok ikonosztázionjait, oltárait Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Mindez az NKA és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkárságának közös programjának eredménye, amely a kis falvak turisztikailag és kulturális szempontból is fontos értékeinek megmentését tűzte ki célul.
Az egyházi örökség ápolására, megőrzésére, az épített egyházi örökségek, múzeumok, levéltárak, kulturális intézmények védelmére 2010-ben 48 pályázatra több mint 38 millió, 2011-ben 59 pályázatra mintegy 59 millió forintot ítélt meg az NKA.
Több pénzt kapnak a magyar fesztiválok
A Nemzeti Kulturális Alap 772 millió forintot osztott szét a kiemelkedő kulturális értékkel bíró fesztiválok között.
2012. 05. 04. 13:43
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!