Derzsi János leütötte az Újszínház főrendezőjét

Derzsi János leütötte Pozsgai Zsoltot, miután az Újszínház főrendezője a Népszavának kvázi lebesúgózta a színművészt.

Grund
2012. 08. 30. 10:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Derzsi János a hét elején erősítette meg, hogy megválik az Újszínháztól. – Hétfőn olvasópróbám lett volna, kezdődnek a Jézusfaragó ember próbái, de úgy látszik, az utolsó előtti pillanatban kellett meghoznom ezt a döntést. ( ) Méltatlan helyzet állt elő, rossz darabokban méltatlan szerepek várnának, mondtam, elmegyek. Nem csináltam ebből se politikai, se elvi kérdést, bőven elegendőek a tények. ( ) Szabad vegyérték lettem – fogalmazott Derzsi János.

Erre reagálva Pozsgai Zsolt a Népszavának úgy nyilatkozott, a színház nem engedheti meg magának, hogy munka nélkül foglalkoztassa a színészeit. Derzsi János a főrendező elmondása szerint Mundruczó Kornél Szégyen című előadásával turnézott volna az őszi évad nagy részében az országban. Pozsgai szerint azokra a hónapokra fizetés nélküli szabadságot ajánlottak, amelyen Derzsi felháborodott, így végül közös megegyezéssel felbontották a társulati szerződését. Pozsgai Zsolt a Népszavában még megköszönte Derzsinek, hogy „aprólékos részletességgel” információkat szolgáltatott nekik a régi vezetésről. A Blikk információi szerint Derzsi János a cikk megjelenése után az Újszínházban leütötte a művészeti vezetőt. A lap információi szerint Pozsgai olyan súlyosan megsérült a szeme alatt, hogy egy időre az eszméletét is elveszítette. Miután magához tért, a János-kórház traumatológiájára ment, hogy látleletet készítsenek sérüléséről, majd feljelentést tett az ügyben a rendőrségen.

Lapunk megkeresésére Derzsi János nem kívánta kommentálni a történteket.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.