A teátrum Jászai Mari-díjas igazgatója, Szikora János, aki idén nyerte el pályázaton öt évre a megbízatást, a társulati ülésen bejelentette, hogy a célok megvalósítását szolgálja a társulatfejlesztés, amelynek során a jelenlegi 17 tagú társulatot 22 tagúra kívánják bővíteni, a tánckart pedig, az anyagi lehetőségektől függően, 8-12 fősre. Továbbá szeretnék, ha az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a színház státusába kerülne. Személyes, külföldi kapcsolataikat kamatoztatva együttműködés kialakítását tervezik külföldi színházakkal és külhoni színészekkel. Az együttműködés keretében vendégjátékokra, koprodukciós előadásokra kerülne sor, vendégművészek meghívását is tervezik.
Szikora János és munkatársai hangsúlyozták: a város szellemi erőit is mozgósítva el kívánják érni, hogy a Vörösmarty Színház a helyi szellemi élet központja legyen. A teátrum új vezetésének tervei szerint öt éven belül egy nagy történelmi projektet valósítanak meg. A három részből álló program keretében minden évben történelmi drámapályázatot írnak ki, és a darabokat nyári játékokon mutatják be. Karácsonykor Újszövetség Maratont tartanak, amelynek keretében harminc órán át színészek és a város lakói olvassák fel folyamatosan az Újszövetség sorait. Szikoráék tervezik, hogy 2013-ban, az első királyunk halálának 975. és a koronázó városban 1938-ban tartott országgyűlés 75. évfordulóján – a székesfehérvári emlékév keretében – országos történelmi televíziós vetélkedőt rendeznek a színházban.
Az évadnyitón Szikora János arra kérte a társulat tagjait, hogy ne féljenek a jövőtől, mert mindenki esélyt kap a bizonyításra. Az évadnyitó társulati ülésen bemutatkoztak a színház új igazgatójának munkáját segítő vezetők: Csányi János fejlesztési és stratégiai igazgató, Matuz János kreatív igazgató, Bagó Bertalan és Hargitai Iván a prózai tagozat, Horváth Csaba a tánctagozat, valamint Drahos Béla a zenei tagozat vezetője.
Az évadban hét nagyszínházi előadást rendeznek: A dzsungel könyve mellett Ray Cooney Család ellen nincs orvosság című vígjátékát, Herczeg Ferenc Bizánc című darabját, Huszka Jenő Lili bárónő című operettjét, Schiller Don Carlos című tragédiáját, Feydeau Bolha a fülbe című komédiáját és Rossini A sevillai borbély című vígoperáját láthatja nagyszínpadon a közönség. A stúdió színpadon Patrick Marber Közelebb című színművét, Karinthy Ferenc Tanár úr kérem című zenés játékát és Goldoni Mirandolina című vígjátékát adják elő. A Pelikán Kamaraszínház műsorán A hangvilla titka című mesejáték, a Négyszögletű kerek erdő című bábjáték beavató színházi előadásként a Commedia Dell\'arte kerül színre.
Hármas tagozatúvá válhat a székesfehérvári színház
Hármas tagozatú – prózai, zenei és tánctagozattal rendelkező – teátrummá kívánja fejleszteni a székesfehérvári Vörösmarty Színházat az intézmény új vezetése – jelentette be az új évad hétfői megnyitásán a színházat augusztus elseje óta vezető Szikora János.
2012. 08. 28. 10:23
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!