Édes hazám-est a Radnóti Színházban

Édes hazám-estet rendeznek a Radnóti Színházban november 13-án, kedden: a Magvető Kiadó kötetének verseiből és az azóta született egyéb közéleti költeményekből kínálnak ízelítőt színészek és zenészek közreműködésével.

Grund
2012. 11. 04. 12:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Édes hazám című versantológia napjaink és a közelmúlt közéleti-politikai költeményeiből ad bő válogatást, kirajzolva az elmúlt két évtized ellentmondásos történetét – olvasható a Radnóti Színház közleményében. Az Édes hazám – közéleti-közérzeti költészet a Magvető Kiadó kötetéből című esten Csengery Kristóf, Csoóri Sándor, Erdős Virág, Gergely Ágnes, Kántor Péter, Kemény István, Kovács András Ferenc, Markó Béla, Marsall László, Nádasdy Ádám, Orbán Ottó, Parti Nagy Lajos, Petri György, Szálinger Balázs, Szilágyi Ákos, Térey János és Tóth Krisztina művei hangzanak el.

Az eseményen a színház művészei lépnek színpadra: Adorjáni Bálint, Bálint András, Csomós Mari, Szávai Viktória és Szervét Tibor, emellett közreműködik Bárdos Deák Ágnes, Bujdosó János, Kemény Lili, Kemény Zsófi és Kollár-Klemencz László is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.