Az előadás a társulat nemzetiségétől lesz igazán érdekes az angol közönség számára – mondta a direktor, aki egyben az előadás rendezője is. Hangsúlyozta: színháztörténeti különlegesség, hogy a színmű hatvan éve van műsoron a West Enden, ez alkalommal kaptak meghívást más-más országok társulatai, ahol szintén műsoron szerepel a bűnügyi játék.
Cseke Péter valószínűnek tartja, hogy az angolok a Kecskeméten a 2011–12-es évadban bemutatott darabot megnézték, „vagy súgójuk lehetett”. A direktor emlékeztetett arra: magyar színházi társulatot még nem hívtak meg játszani a londoni West Endre, amely London és egész Európa színházi életének a szíve.
„Minden vendégtársulat saját nyelvén játszik, saját nyelvi közönségének, de gondolom, az érdekesség kedvéért ellátogatnak angolok is az előadásokra, hiszen sokan kíváncsiak arra, hogyan játszanak Kínában, Magyarországon vagy Németországban” – mondta Cseke.
A londoni bemutatót az angol díszletek között, de a Kecskeméten készült jelmezekben játsszák el. A rendező szerint külön érdekesség, hogy Londonban a színpadi díszlet pontosan a kecskeméti tükörképe, fordítottja, így a próbák nagy része azzal telik, hogy a jeleneteket átalakítják.
A színházigazgató azért is fontosnak tartja a Kecskeméten is nagy sikerrel játszott darab újrapróbálását, mert a St. Martin’s Theaternek – ahol a társulat játszani fog – kisebb a színpada. Nem is árt a darabnak, hogy kisebb a színpad, rövidebbek a mozgások, fülledtebb lett az egész – fogalmazott Cseke Péter.