Újabb sikert ért el A vizsga című film

A vizsga című filmben nyújtott alakításáért a legjobb színésznő díját nyerte Hámori Gabriella a belgiumi Liege filmfesztiválján.

Son
2013. 04. 29. 14:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar sikerrel zárult a hétvégén a belgiumi Liege-ben megrendezett filmfesztivál. Hámori Gabriella a legjobb színésznő díját vehette át vasárnap este Michel Galabru francia színészlegendától, a nemzetközi zsűri elnökétől Bergendy Péter A vizsga című filmjében nyújtott alakításáért.

A liege-i Policier filmfesztivált, melynek különlegessége, hogy bűnügyi filmeket és krimiket vonultat fel programjában, 7. alkalommal rendezték meg április 25–28. között.

A vizsga című ’56-os ügynökfilmben Hámori Gabriella a főszereplő Nagy Zsolt szigorúan titkolt szerelmét játssza, az alakításért korábban New Yorkban és Los Angelesben is díjazták. A Magyar Nemzeti Filmalap nemzetközi igazgatósága A vizsga forgalmazási jogait már számos országban értékesítette, egyebek közt Ausztráliában, Új-Zélandon és Spanyolországban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.