300 diák játszott a Jókai Színházban

Háromszáz diák és pedagógus mutatott be bibliai történeteket a Békéscsabai Jókai Színház nagyszínpadán az Ádámok és Évák ünnepén.

Grund
2013. 05. 01. 16:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szolnoki Szigliget Színházból indult kezdeményezéshez tavaly csatlakozott a Békéscsabai Jókai Színház. Ennek eredményeként az elmúlt évadban Az ember tragédiáját láthatták a nézők diákok előadásában, az idei évadban a a Biblia jeleneteiből született produkció középiskolások közreműködésével. Az egyes csapatok pedagógusaik mellett színészek és rendező segítségével hónapokon át készültek az április 29-ei premierre. A díszbemutatón a Békés Városi Színjátszó Stúdió, a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, a Békés Megyei Hunyadi János Közoktatási Intézmény (Mezőkovácsháza), a Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakközépiskola a Kemény Gitárklubbal, a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium, a békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, a Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium (Békéscsaba), a BÉKSZI Kós Károly Építő-, Fa- és Szolgáltatóipari Tagiskolája (Békéscsaba), a Békéscsabai Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, valamint a békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium vett részt.

Fekete Péter, a Jókai Színház igazgatója díjat ad át

Fotó: A-team / Ignácz Bence
A diákok szabadon választhatták meg, hogy milyen stílusban és felfogásban viszik színre az általuk kiválasztott bibliai történetet. Az ember tragédiája tavalyi bemutatásánál jóval nehezebb volt a mostani feladat, hiszen nem egy megírt drámát adtak elő, hanem több mint kétezer éves történeteket kellett dramatizálni. Így minden csapat más-más felfogás, ízlés szerint, más koncepció mentén dolgozta fel a Szentírás adott történetét. – A produkció zajos sikert aratott a délutáni telt házas és az esti zsúfolt házas díszbemutatón is – közölte a teátrum. A szakmai-társadalmi zsűri tagjai jelenetenként értékelték a látottakat, majd a legsikeresebb csoportokat, színjátszókat oklevéllel, díjakkal jutalmazták.

A zsűri tagjai voltak Túriné Kovács Márta, a békéscsabai polgármesteri hivatal oktatási és közművelődési osztályvezetője, Kerekes Judit koreográfus, a Színitanház táncpedagógusa, Darida Ildikó koreográfus, a Színitanház táncpedagógusa, dr. Moskovics Sándor, a békéscsabai zsidó hitközség elnöke, Szigeti Antal atya, a békéscsabai belvárosi római katolikus templom plébánosa, Péterné Benedek Ágnes, a békéscsabai evangélikus egyház lelkésze, Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója, valamint Zalán Tibor József Attila-díjas író, a Jókai Színház dramaturgja, a zsűri elnöke.

A díjak átadása után több mint kétszáz diák ünnepelt a Jókai Színház nagyszínpadán. A színház arról is tájékoztatott: a nagy érdeklődésre való tekintettel még egy előadást tartanak a diákok május 10-én.
– Az Ádámok és Évák ünnepének a lényege nem a verseny volt, hanem az, hogy a fiatalok minél közelebb kerüljenek a színházhoz, és a Szentíráshoz. Ugyanakkor szerettük volna még szorosabbra fűzni a Jókai Színház és az oktatási intézmények eddig is gyümölcsöző kapcsolatát – mondta Fekete Péter színházigazgató. A produkcióban résztvevő összes szereplő egy Ádámok és Évák ünnepe feliratos pólót kapott. Viselőjének az egész osztálya 50 százalékos kedvezményt kap a színházi bérlete árából a jövő évadban, illetve részt vehet a „Hozd el aput színházba!” akcióban, vagyis ha valamelyik szülőjét elhívja teátrumunkba, akkor csak egy jegyet kell kifizetnie egy évadon keresztül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.