Folytatódik a múzeumnegyed tervezése

A múzeumokat egyszerre tervezik átadni, 2018-ban, amit előrébb rangsorolnak, az a Szabolcs utcai kórház helyén létrehozandó országos restaurációs és raktározási központ.

NT
2013. 06. 03. 5:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közölte azt is: a múzeumokat egyszerre tervezik átadni, 2018-ban, amit előrébb rangsorolnak, az a Szabolcs utcai kórház helyén létrehozandó országos restaurációs és raktározási központ, a költöztetések előkészítése miatt.

A lap hétfői számában megjelent interjúban a biztos hangsúlyozta, hogy a helyszín nagyon fontos, hiszen ez nem egyszerű múzeumi beruházás, hanem komplex fejlesztés. Kulturális, szórakoztató, rekreációs teret hoznak létre. Kiemelte, hogy a beruházás nyomán nem sérül az elsősorban a helyiek által használt zöld parkrész, sőt nőni fog a liget aktív zöldfelülete, és megszűnik az átmenő autóforgalom.

Mint az MNO korábban megírta: öt épületnek és hat intézménynek ad majd otthont a kormány döntése értelmében az Ötvenhatosok terén fölépítendő új, nemzeti közgyűjteményi és épületegyüttes. A mintegy 50-60 milliárd forint nagyságrendű beruházás a tervek szerint az Európai Unió 2014-ben kezdődő költségvetési ciklusában rendelkezésre álló forrásokból valósul majd meg.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.