Lassan mindenki megismeri a székely ruhás gyermekegyüttest, Haáz Sándor ének- és zenekarát, a Szentegyházi Gyermekfilharmóniát. A Magyar Örökség-díjas székelyföldi csapat sokadszorra látogat az anyaországba. Június 2-án a pesterzsébeti Árpádházi Szent Erzsébet főplébánia-templomban (Bp. XX., Szent Erzsébet tér 1.) adnak ingyenes hangversenyt az esti mise után, hét órától.
Azt, hogy milyen sokrétű missziót tölt be a „gyerekfili” Szentegyházán, az anyaországi szervezett zeneiskolai rendszer kényelmes karosszékéből fel sem foghatjuk. Arrafelé ugyanis nincs zeneiskola, zenét tanulni, együtt zenélni csak akkor lehetséges, ha valaki megszervezi. Erre pedig kevés a példa. 1982-ben Haáz Sándor zenetanár az iskolai évzáróra betanított egy kisebb együttest néhány klasszikus zenemű könnyített átiratára, és a siker akkora volt, hogy a munka azóta is folyik. Zeneiskola továbbra sincs, de a Tanulók Háza zenekörein már néhány volt tanítvány is beállt a csatasorba, segíteni a lelkes munkát.
A 140 fős együttesnek a hangszereket is a „fili” szerzi, beindult a családi muzsikálás, sokan fejezik be úgy az iskolát, hogy a maguk örömére alapszinten megtanultak egy hangszert. Azt sem szabad elfelejteni, hogy Haáz Sándor a magyarságtudat erősítésére is nagy hangsúlyt fektet: a gyerekek például rengeteg népdalt ismernek. Számos hangversenyt adnak az év során, sokszor turnéznak, és már három lemezük is megjelent.