2014-ben már korcsolyázhatunk is az Erzsébet téren

Koncertteremmel és családi programoknak helyet adó Erzsébet Műhellyel bővül az Akvárium Klub a budapesti Erzsébet téren, a park is megújul.

rKissNelli
2013. 07. 04. 18:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Azt szeretnénk, hogy egy közép-európai fővároshoz méltó közösségi tér jöjjön létre az Erzsébet téren, ahol elférnek a koncertre járó fiatalok éppúgy, mint a kisgyermekes családok és a fogyatékkal élők” – mondta Guller Zoltán. Az Erzsébet téri Kulturális Központ és Park elnevezésű beruházás második üteme – az Akvárium Klub félig kész föld alatti tereinek befejezése, a felette lévő park és a Design Terminálhoz vezető sétány megújítása – már régóta tervben volt. Guller Zoltán elmondása szerint a munkálatok megkezdése azért késett, mert mindeddig rendezetlenek voltak a tulajdonviszonyok.

A területek a fővárosi önkormányzat tulajdonában, az Akvárium Klub épülete – ahol az eredeti tervek szerint a Nemzeti Színház működött volna, később a Gödör, majd az Akvárium Klubnak adott helyet – viszont állami tulajdonban van. A felújítással és az ezt követő üzemeltetéssel kapcsolatban azonban nem tudott megegyezni a két tulajdonos, ezért az épület 1997 óta befejezetlenül áll, pedig a szükséges tervek és hatósági engedélyek a miniszteri biztos elmondása szerint már 2000 óta készen állnak. A félbemaradt ház pedig – Muraközy Péter, az Akvárium Klub vezető programszervezője szavaival – ezer sebből vérzik. „A régi tervek korszerűsítésébe az Akvárium Klubot és a Design Terminált is bevonják” – mondta Guller Zoltán.

Augusztus 1-jétől jogszabály alapján teljesen állami tulajdonba kerülnek az ingatlanok, a főváros átadja tulajdonjogát az államnak. Az Akvárium kihasználatlan tereinek rendbetétele szeptemberben kezdődik meg, és márciusra a tervek szerint a teljes tér és az Akvárium föld alatti terei is készen lesznek. A klub a felújítás szeptember végi megkezdéséig, a szomszédos Design Terminál év végéig működik. A korábbi struktúra – a Design Terminál, a könnyűzenei programokat kínáló Akvárium és a Fröccsterasz hármasa – alapvetően a felújítás után is változatlan marad, de új terekkel bővül a Design Terminál és az Akvárium is. A klub területén 1500 fős új koncerttermet alakítanak ki, és itt jön létre az ezer négyzetméteres Erzsébet Műhely, amely a miniszteri biztos elmondása szerint a családok, elsősorban az Erzsébet-program célcsoportját jelentő nehéz sorsú családok és fogyatékkal élő vendégek számára igyekeznek majd elérhető áron programokat kínálni – például mesevárost, gyerek- és baba-mama programokat, táncházakat.

A miniszteri biztos azt is elmondta: a projekt nettó 1,7 milliárdos költségvetéséből félmilliárd forintot csak a park rendbetételére fordítanak, amely így családi programoknak és vásároknak is alkalmas helyszíne lehet, de a miniszteri biztos szerint előfordulhat, hogy fesztiválok is megjelennek majd itt. A tervek szerint szombatonként termelői piac, telente korcsolyapálya lesz az Erzsébet téren. A Deák tértől a Szent István-bazilika felé vezető sétányt kiszélesítik.

Ondraschek Iván, az EKKP fejlesztésének szóvivője elmondta, hogy hamarosan elindul a központ honlapja, ahol követni lehet majd a felújítás menetét és a tér és az Akvárium programjait is. A beruházást az Erzsébet Vagyonkezelő Kft. finanszírozza, a várakozások szerint 15 év alatt térülhet meg a befektetés.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.