Mosonyi Szabolcsé a Csodakút természetfilm-fesztivál fődíja

Ismét Mosonyi Szabolcs nyerte a Csodakút Nemzetközi Természetfilm-fesztivál fődíját, a rendező az idén a Csendes gyarmatosítók című alkotásával érdemelte ki az elismerést – tájékoztatott Csabai Ferenc szervező vasárnap.

Grund
2013. 08. 04. 17:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mosonyi Szabolcs filmje a fajoknak az utóbbi évtizedekben felgyorsulni látszó vándorlását mutatja be. Egyre több állatfaj érkezik Ázsiából Európába, Európából Amerikába. Ahol az intenzív módon szaporodó, idegen fajok megjelennek, a honos élővilág hatalmas kihívással néz szembe. A 25 perces film áttekintést ad arról, mi a helyzet itt, a Kárpát-medencében, és milyen szerepet játszik ebben a folyamatban az ember.

A fesztivál fődíját 2012-ben is Mosonyi Szabolcs nyerte el, akkor az Endemica Hungarica című természetfilmjét ítélte a legjobbnak a zsűri.

Az egyetlen magyar nyelvű nemzetközi természetfilm-fesztiválra – amelyet 2012-től rendeznek meg az észak-bácskai fürdővárosban, Magyarkanizsán – az idén 43 alkotótól 69 film érkezett, 61 az anyaországból, öt Erdélyből, három a Vajdaságból.

A versenyre profi vagy amatőr kárpát-medencei magyar vagy idegen nyelvű alkotók nevezhettek öt témakörben. Az előzsűrizést követően végül 51 alkotás került be a pénteken és szombaton vetített versenyprogramba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.