Babits Mihályra emlékeztek Szekszárdon

Babits Mihály születésének 130. évfordulójára emlékeztek Szekszárdon a szoborállítással.

Grund
2013. 11. 26. 19:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az évforduló alkalmából kedden Szekszárdon délelőtt ismét felállították – ezúttal a költőről elnevezett kulturális központban – Babits mellszobrát, Farkas Pál alkotását. A kő- és bronzplasztika – amely az 1980-as években a Wosinsky Mór Megyei Múzeumnak készült, majd átalakítások miatt raktárban helyezték el – a művész megfogalmazása szerint az alkotás pillanatát ragadja meg a tudós költő mozdulatában.

(Fotó: Farkas Pál és alkotása, MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.