Irodalmi pályázat az első világháborúról

Múzsák a lövészárokban címmel katonai irodalmi pályázatot írt ki a Honvédelmi Minisztérium.

Grund
2013. 11. 27. 12:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az idei pályázatot a tárca a Magyar Írószövetség szakmai támogatásával, az első világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából hirdette meg.

Az alkotóktól eddig még nem publikált, személyes hangvételű egyfelvonásos színműveket, fiktív naplórészleteket vagy novellákat várnak, amelyek többek között a csatamezőt, a fronton kialakult barátságokat, az otthon utáni vágyakozást dolgozzák fel.

A pályaműveket szakmai zsűri bírálja el, az első helyezés 250 ezer, a második 200 ezer, a nívódíj 100 ezer forint jutalommal jár. A Múzsák a lövészárokban jeligével ellátott pályaműveket postai úton a Magyar Írószövetség címére kell elküldeni 2014. február 20-ig.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.