Másfél tonnás installáció érkezett Törökországból

Megnyílt az Art Market: csaknem száz kiállító több mint 500 művész alkotásait mutatja be a Millenárison.

Grund
2013. 11. 28. 19:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ingyenes rendezvény látogatói 6000 négyzetméteres területen találkozhatnak vasárnapig a 18 országból érkezett kiállító standjaival, a vásár részletes programja a www.artmarketbudapest.hu honlapon érhető el.

Világszerte ismert művészt hozott a vásárra a Deák Erika Galéria Antoni Muntadas személyében, míg a berlini Galerie Martin Mertens többek között a neves performer páros, Eva&Adele munkáit állítja ki.

Több külföldi galéria is nemzetközi kontextusba helyezve mutat be magyar művészeket: a német Ralf Dellert Galéria standján például Fehér László legfrissebb munkáival találkozhat a közönség, a szintén müncheni Schreiter pedig Klimó Károly festményeit hozta el.

Magyarország idei V4-es elnökségére reflektálva külön visegrádi szekció is alakult a 2013-as Art Marketen; a B épület emeletén olyan kiállítók mutatkoznak be együtt, mint a budapesti Chimera, Neon, Trapéz és Bergman, a pozsonyi Photoport és SODA, a prágai Jiri Svestka vagy a varsói Apteka Sztuky.

A kísérőprogramokat idén a Millenáris parkba koncentrálják: a sCULTURE szobrászati projekt a Millenáris parkjában és a szabad kiállítási terekben hívja fel a figyelmet az utóbbi időben háttérbe szorult művészeti ágra.

A Millenáris B épülete a kereskedelmi galériák standjainak ad otthont. A kolozsvári–berlini Plan B a közép-európai régió talán legfontosabb galériája, a figuralitásra építő kolozsvári iskola művészeinek munkáiból mutat be válogatást. A régió egyik vezető fotógalériája, a ljubjanai–bécsi Photon délkelet-európai művészek fotográfiáit tárja a látogatók és gyűjtők elé.

A feltörekvő török piac egyik fontos szereplője, az ankarai Güler Sanat Galéria elhozta Budapestre a jelenlegi legdrágább kortárs török műalkotást, Ahmet Günestekin Doors Opening to the Sun című, 1,5 tonnás fainstallációját. A vásár legdrágább műtárgyai közé tartozik a Várfok Galéria által kiállított Rozsda Endre-festmény is, melynek értéke 30 millió forint körül mozog.

Közös kiállítási koncepció alapján mutatkozik be a B csarnok közepén öt budapesti galéria: az acb, az Inda, a Kisterem, a Viltin és az Art Magazin által az idei Art Market legszebb standja díjjal kitüntetett Vintage.

A D épület művészeti projektek, kollektívák, intézmények standjainak ad helyet. A műtárgyak kölcsönzésével foglalkozó Art Rent például Makláry Lillának, az Amadeus Alapítvány Rabóczky Juditnak szentel önálló show-t, míg a Mai Manó Ház Sylvia Plachy fotográfiáiból rendez kiállítást. A galériás nélküli művészeket képviselő We Love Artists Csató József, Duliskovich Bazil, Szurcsik József és Yengibarjan Mamikon alkotásait mutatja be.

A Barabás Gyűjtemény Botos Péter és Kecskeméti Sándor üveg- és kerámiamunkáiból vonultat fel válogatást, a Brody House több tucat művész munkáit árulja egységáron, az alkotó kilétét azonban csak a vásárlás után fedi fel. A MAOE és a HungArt közös standján a magyar képzőművészet középkorú és idősebb generációjának több nagyja állít ki, az épület emeletén pedig magazinok és intézmények – többek között a Flash Art, a Múzeum Café, vagy a rövidesen nyíló Robert Capa Központ – standjait találhatják meg a látogatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.