3 nap a halálig (16)
Kevin Costnernek a kilencvenes évek végéig töretlenül emelkedett a karrierje, és úgy tűnik, tartósan ő lehet Hollywood legnagyobb férficsillaga. Részben A jövő hírnöke órási bukása, valamint az azt követő szerencsétlen szerepválasztások után egyre mélyebbre süllyedt a kétszeres Oscar-díjas sztár, s úgy tűnt, szép csendben végleg kimegy a divatból.
Az elmúlt két évben aztán még egyszer megrázta magát Costner, hogy visszanyerje a közönség kegyeit. Az acélember és a Jack Ryan: Árnyékügynök, valamint a mostani, 3 nap a halálig akár még jó egérútnak is bizonyulhat. a Charlie angyalai, a Terminátor – Megváltás rendezője, McG ezúttal egy Liam Neeson-féle akciófilmbe küldte Costnert, ami ugyan kissé fakóbb, mint az Elrabolva-mozik, de ettől még figyelemreméltó az elmúlt tíz év Costner-próbálkozásaihoz képest.
Ezúttal egy halálos betegséggel és halálos küldetéssel egyidejűleg kell felvennie a küzdelmet, de akcióhősünk hiába hidegült el a családjától, attól még ezt a kettős terhelést tökösen állja.Az apáca (16)
A tavalyi Berlinale versenyprogramjában kapott helyett Az apáca című francia koprodukció, amely Denis Diderot regényéből készült. A végül díj nélkül távozó, 18. században játszódó moziban egy fiatal lányt szülei apácának adnak, annak akarata ellenére. A fiatal előtt áll a teljes élet, amelyet a kolostori lét most elvenni látszik tőle. A zárda megpróbáltatásai és kegyetlenségei még inkább elbizonytalanítják a jövőjét illetően.
Mr. Peabody és Sherman kalandjai (6)
A DreamWorks aktuális animációja 3D-ben, egy kedves kutya és egy kisgyerek főszereplésével támadja a családok pénztárcáját. Mr. Peabody a világ legokosabb, beszélő kutyája, mások mellett Nobel-díj-tulajdonos, akit szellemi magasságai miatt megbíznak egy gyerek felnevelésével. Aztán a gyereknevelésbe nem kevés kalamajka vegyül, köszönhetően Mr. Peabody időgépének, amellyel nemcsak a tér-idő kontinuum keveredik össze, de a kalandok az ókori Trójáig vezetnek vissza.Názáreti Mária (12)
A bibliai történet ezúttal egy két évvel ezelőtti olasz–német koprodukcióban elevenedik meg, amely Mária szemszögéből ismerteti a Krisztus-történetet.
Mária Magdolnát a spanyol Paz Vega játssza, aki Almodóvar-filmek mellett A szex és Luciából lehet ismerős a magyar nézőknek, a Jézust alakító Andreas Pietschmann pedig a Belle és Sébastienben szerepelt utoljára.
Need for Speed (16)
Az egyik legkultikusabb számítógépes játékot is elérte a filmadaptációs láz, ami nem meglepő, tekintve, hogy autósüldözések és akciójelenetek sora teszi vonzóvá az autósportok iránt érdeklődők számára az itthon is eredeti angol címmel futó Need for Speedet. A rendezést a kaszkadőrből rendezővé avanzsált Scott Waugh vállalta magára, hogy még hitelesebbek legyenek az ütközések, a főszerepet pedig az az Aaron Paul játssza, akinek a Totál szívás-sorozat után most itt a lehetősége, hogy hírnevét kiterjessze a nagy vászon közönségére is.
Ha bejön, új franchise születhet a Paul Walker halálával problémássá váló Halálos iramban széria helyett.Nyomtalanul (16)
A mostanság világszerte felkapott skandináv bűnügyi irodalom filmadaptációi kifogyhatatlanul termelik a sikerfilmeket. Stieg Larsson, Jo Nesbo, Camilla Lackberg és Arnaldur Indriðason után itt az ideje, hogy gyakoroljuk Jussi Adler-Olsen nevét is filmes vonatkozásban. A dán krimiíró regényeit ugyan már 40 nyelvre fordították le világszerte, moziban viszont első alkalommal jelenik meg egy – itthon is kiadott – regényének feldolgozása. A dánok úgyis bántak vele, mint a hímes tojással, és a döglött aktákra specializálódó Q-ügyosztályról szóló történeteiből most elsőként filmre vitt Nyomtalanul a legjobb csillagzat alatt született: a kortárs dán forgatókönyvírás legjobbika, Nikolaj Arcel adaptálta a történetet, és benne a skandináv film tehetségei szerepelnek.
A Nyomtalanul igazi erődemonstráció, minden benne van, amitől a skandináv thrillert szeretni lehet, s amitől jelenleg utánozhatatlan. Történetében két mellőzött nyomozót mintegy száműznek az alagsorba a döglött akták közé, nem titkoltan azzal az ambícióval, hogy legalább addig se legyenek szem előtt. Ők azonban komolyan veszik a munkájukat, és a megoldatlanul lezárt akták között kotorászva egy évekkel korábban, öngyilkosságként lezárt ügyet kezdenek bűnügyként kezelni.
A Nyomtalanulból nem hiányoznak az északi mozit jellemző keményebb, erőszakosabb jelenetek, az élet-halál harc és a kiszolgáltatottság peremhelyzetei, így az sem szégyen, ha időnként a szokásosnál jobban szorítjuk székünk karfáját.Szerelem a felhők felett (12)
A francia romantikus vígjátékok bevált receptjével az itthon zenészként gyakran megforduló (többek között a Beaubourg és a La Chanson du Dimanche tagjaként ismert) Alexandre Castagnetti ezúttal olyan romkomot készített, amely a levegőben játszódik. Férfi és hölgy hőse évekkel korábban szakított, ám a sors úgy hozza, hogy egy New York–Párizs repülőjáraton egymás mellé ülnek. Eljön a pillanat, hogy először nézzenek szembe szakításuk okaival, kapcsolatuk örömteli és fájdalmas pillanataival.
Vijay és én (12)
Péntek 13 egyúttal Will 40. születésnapja, és a dolgok nem is alakulhatnának számára rosszabbul. A hírek bemondják ugyanis, hogy autóbalesetben elhunyt, ám a megcsömörlött férfi a helyzet tisztázása helyett úgy dönt, inkább indiainak öltözik és elmegy a saját temetésére. Aztán továbbmegy és kikezd saját feleségével. A német Sam Garbarski belga mozijában a német Moritz Bleibtreu és az amerikai Patricia Arquette játssza a főszerepet.