A bécsi teátrum ideiglenes igazgatója, Karin Bergmann bécsi sajtótájékoztatóján „újrakezdésről” beszélt, és kijelentette: a Burgtheater él és élni fog. A következő szezonra összeállított százpontos intézkedéscsomag – benne a belépőjegyek árának emelése, az új bemutatók számának csökkentése és a gázsik újratárgyalása – a tervek szerint összességében mintegy 4 millió euróval (1,24 milliárd forint) javíthatja az intézmény pénzügyi eredményét.
A belépőjegyek árának emeléséből – a legjobb helyeken ez átlagban mintegy 10 százalékot jelent –, valamint a növekvő szponzori támogatásokból összesen 0,6 millió euró többletbevételt várnak, miközben a produkciók költségeiből 0,8 millió eurót faragnának le a bemutatók számának csökkentésével.
A legnagyobb eredményjavulást azonban a személyi és anyagköltségek visszaszorításától remélik: 1,4-1,4 millió eurót. (Ezek részeként 7,5 millió euróért eladták a próbaszínpadot, amelyet évi 400 ezer euróért fognak visszabérelni.)
A 2012/13-as szezonnak a korábban gondoltnál 11 millió euróval nagyobb veszteségét egyrészt a múltbeli események – többek között a Matthias Hartmann volt igazgató és Silvia Stantejsky volt pénzügyi igazgatóhelyettes ellen folyó munkaügyi perek – után képzett kockázati fedezet (3 millió euró) magyarázza.
Másrészt a korábbi vezetés tevékenysége következtében keletkezett várható adóhátralék-kötelezettség (3 millió euró), harmadrészt a pénzügyi felügyelet által április 1-jén indított különvizsgálat miatt képzett tétel (5 millió euró).
A teátrum felügyelőtanácsa február végi jelentésében okirat- és mérleghamisítást, valamint hűtlen kezelést állapított meg a Burgtheaternél. Josef Ostermayer kulturális miniszter hivatalba lépése után nem sokkal, március 11-én leváltotta Matthias Hartmann színházigazgatót. Legutóbb a felügyelőtanács elnöke, Georg Springer távozott a grémium éléről.
A Burgtheater évi mintegy 50 millió eurós állami támogatásával Európa legjobban fizetett színháza.