A Budapest Park nevének hallatán a nem túl fiatal generációnak azonnal a Budai Ifjúsági Park ugrik be. Bár az időrendi és környezetbeli különbség nyilvánvaló, a funkcionális egybeesés mégiscsak okot adhat az asszociációra. „Ez a park más, izgalmasabb, eredetibb, meglepőbb” – jelentette ki Gerendai Károly a nyitás előtti sajtótájékoztatón, miközben szorgos kezek megszakítás nélküli munkával takarják el a szemet zavaró, ám szükséges berendezési kellékeket élénk színű vászonburkolattal, illesztik helyére a fenyőpadlózatot, kötik be az elektromos és elektronikai berendezéseket.
„Egyedi, a valóságtól elrugaszkodott világ épül itt föl, rengeteg érdekes és felfedezésre váró hellyel, tárggyal, installációval, amely – többek között – a vizuális megújulást szolgálja” – veszi át a szót a művészeti vezető, s Rimóczi Imrétől a beruházás céljait is megtudjuk: a látogatók felé a hely sokszínűségét és azt a felszabadult életérzést szeretnék közvetíteni, amelyet az ember csak egy öt hónapon keresztül tartó fesztiválon élhet át. Éppen ezért új szlogent is választottak: „Hagyd kint a valóságot!”
A forma és a tartalom egysége fontos követelmény a Park vezetősége részére. „Arra törekszünk, hogy ne csak éjszakai szórakozóhely legyünk, hanem tartalmas, színvonalas kikapcsolódást biztosítsunk az ide látogatóknak” – fejti ki Rimóczi, aki alkalmi idegenvezetőként vezet végig a gigantikus, egyre zöldebbé váló területen. A kerítést övező vadszőlőültetvények mellett jelentős pázsitfelület és fák biztosítják a zöldfelületet, és ami élő flórával nem megoldható, helyette díszletek, installációk egységesítik élethűen az arculatot.
Szinte minden sarok tartogat valami újat, meglepetést. A sörkert „szekcióban” a futball rajongói LED-kivetítő segítségével, a „kötelező” sörbútorokon ücsörögve hódolhatnak kedvenc szenvedélyüknek. Az egykori Pop-Art mára Park Dance Arénává lépett elő, itt az elektronikus diszkózene kedvelői fedett területen táncolhatnak, vagy épp a legjobb magyar és külföldi lemezlovasok (például DJ Bárány Attila, Will Sparks, Sterbinszky, Chris Lawyer stb.) által szolgáltatott muzsikát hallgathatják. Szükség esetén a helyszín kis színpados, kevesebb nézőt vonzó produkcióknak is helyt adhat, de itt rendezik a havi rendszerességgel jelentkező óriási goabulikat is. A retró kedvelőinek sem kell otthon maradniuk: a régi idők zenéi mellett, ha kedvük támad, karaokeműsorban is megmérethetik magukat.
Új dizájnt kap a közkedvelt domb, ahonnan az egész helyszín belátható. Asztalfoglalási és felszolgálási lehetőség teszi kényelmessé és exkluzívvá a részleget, amelyet a minőségi borok, pálinkák bő választéka, valamint az igényes gasztronómia tesz teljessé. Az ugyancsak megújult főbejárat mellett mindjárt a függőágyakkal, babzsákokkal telepakolt pihenőkert fogadja látogatóit, de a kikapcsolódás részeként a művészet is teret kap a Budapest Parkban. A Bunker Kortárs Galéria kiállítási tárgyai mellett utcaszínházzal, performance-szal és különböző összművészeti alkotásokkal találkozhatunk a területen.
A nagyszínpad monumentális színpadképet kap, újszerű kialakításával, fényeivel európai színvonalat és körülményeket biztosít a szereplőknek és a közönségnek egyaránt. Az első fellépő a Kiscsillag zenekar, de mindjárt a nyitást követő hétvégén ott lesz a 30Y és az Anima Sound System is. Többek között a hazai zenei élet színe-java – Charlie, Deák Bill Blues Band, Bikini, Ghymes, Alvin és a Mókusok – mellett külföldi neves előadók is ellátogatnak a Budapest Parkba.
Az Emir Kusturica and The No Smoking Orchestra, a Limp Bizkit, a Rob Zombie, a Megadeth, valamint az amerikai szupersztár Dream Theatre (hogy csak a legnevesebbeket említsük) vendégszereplése kivétel nélkül a megújult budapesti szabadtéri és kulturális helyszínre terelik Magyarország és a nemzetközi kultúra figyelmét.