Kaposvár közgyűlése a pályázatot azért írta ki, mert a közhasznú nonprofit kft.-ként működő intézményt ügyvezető igazgatóként irányító Rátóti Zoltánnak ez év végén lejár a 2010-ben elnyert megbízása. A munkakör betöltésére vonatkozó szabályok szerint a pályázatot fél évvel a határozott jogviszony megszűnése előtt kell meghirdetni.
Rátóti Zoltán már korábban jelezte, hogy ismét megpályázza a direktori posztot. Az ügyvezető igazgató csütörtökön a távirati irodának megerősítette: szeretné folytatni a négy évvel ezelőtt megkezdett munkát. Azon viszont meglepődött, hogy ő az egyedüli pályázó – tette hozzá.
A mostani pályázatáról elmondta: változatlanul a színház tervezett felújítása, a társulat erősítése szerepel a kiemelt célok között.
Rátóti Zoltán pályázatát a közgyűlés döntése előtt egy szakmai bizottság véleményezi. A grémium tagja a színházművészeti bizottság delegáltjaiként Fekete Péter, a békéscsabai Jókai Színház igazgatója, Jordán Tamás, a szombathelyi Weöres Sándor Színház igazgatója, Molnár Piroska, a budapesti Thália Színház színművésze, Sztarenki Pál, a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház színművésze, a szakminiszter delegáltja Hausenblasz Dóra, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős államtitkárságának művészeti főosztályvezetője, a szakszervezet képviselője Tóth Géza, a kaposvári színház művésze.
Továbbá a testületben helyet kapott a munkáltatói jogkör gyakorlójának két képviselője, Oláh Lajosné, Kaposvár alpolgármestere és Csató László, a közgyűlés oktatási, tudományos és kulturális bizottságának tanácsnoka is.
„Nagyon fontosnak tartom a bizottság véleményét\" – hangsúlyozta Rátóti Zoltán, hozzátéve: egyúttal várja a bizottsági tagok részéről felmerülő kérdéseket.
A csaknem másfél száz fős intézményt vezető igazgató munkakörének betöltéséről – a szakmai bizottság véleményének mérlegelése alapján – a munkáltatói jogkört gyakorló közgyűlés a szeptemberi testületi ülésen dönt.