A Söndörgő Együttes július végén új albummal jelentkezett. A Tamburocket – Hungarian fireworks címre hallgató lemez a megjelenés után mindössze négy nappal a szakma legmérvadóbb rangsorában, a World Music Charst Europe-listán a negyedik helyre robbant be.
A WMCE tizenegy ország szakmai zsűrije által összeállított, havonta frissülő rangsor, amelyen eddig csak néhány magyar előadónak – például Lajkó Félixnek, a Buda Folk Bandnek, a Romengónak, vagy Sebestyén Mártának és a Muzsikásnak – sikerült szerepelni.A Söndörgő Európa legrangosabb fesztiváljain és koncerttermeiben is fellép, mint például a brit WOMAD Festival, a bécsi Wiener Konzerthaus, a Sziget Fesztivál vagy a szakma legfontosabb zenei vására, a WOMEX.
Szeptemberben Amerika meghódítására készül: a Söndörgő nyolc koncertből álló turnéra indul, fellép többek között New Yorkban, Chichagóban és Albuquerque-ben is.