Bav Diaz 338 perces fekete-fehér drámája lenyűgözőnek ítélt felvételekkel fest képet Ferdinand Marcos diktatúrájának hatásairól az 1970-es években. A film egy világtól elzárt faluban játszódik 1972-ben. A svájci seregszemlén a Mula sa kung ano ang noon (From What Is Before) című Fülöp-szigeteki film mellett 16 produkció szerepelt a versenyszekcióban.
Diaz alkotása nemcsak a zsűrit, a közönséget is meggyőzte, ez volt a publikum egyik kedvence, amelyet már a fesztivál idején favoritként emlegettek. A zsűri különdíját Alex Ross amerikai rendező Listen Up Philip című filmje kapta.
A legjobb rendezőnek járó díjat Pedro Costa portugál alkotónak ítélték a Cavalo dinheiro című filmjéért. A legjobb színész díját az orosz Artem Bisztrov, a legjobb színésznőét pedig a francia Ariane Labed kapta. Előbbi Jurij Bikov rendező Durak című filmjében, utóbbi Lucie Borleteau alkotásában, a Fidelio, L\'Odysée d\'Alice című művében nyújtott kiváló alakítást a zsűri szerint. A közönségdíjat Peter Luisi rendező Schweizer Helden című munkája nyerte. A tíznapos filmfesztiválon csaknem háromszáz játék-, dokumentum- és rövidfilmet vetítettek a különböző szekciókban.