Ez a könyv lesz az első, amely Agatha Christie életműve hivatalos folytatásának tekinthető. Maga az eljárás – egy néhai szerző közismert irodalmi hőseihez új történetet ír egy hivatalosan felkért szerző – nem is annyira szokatlan: nemrégen jelent meg például új Sherlock Holmes-kötet Anthony Horowitz tollából A Selyemház titka címmel.
A regény szerzőjét az írónő örökösei választották ki, akik előtt az a cél lebegett, hogy olyan szöveg szülessen, mely képes újra felkelteni az érdeklődést a krimi koronázatlan királynőjének munkássága iránt, különösen a fiatalok körében. Az új Poirot-regény szerzője, Sophie Hannah ma az egyik kortárs brit sikerszerzőnek számít hazájában.
A szerző bevallása szerint alkotói pályájára nagy befolyást gyakorolt Agatha Christie. Ahogy fogalmazott: Hercules Poirot és Miss Marple tehet róla, hogy úgy döntött, a krimiírásnak szenteli az életét. Írói hozzáállását nagymértékben formálta Christie szellemes történetvezetése és az a tudás az emberi természetről, amellyel a nagy előd rendelkezett.
Sophie Hannah nem támasztotta fel a belga nyomozót, „csak” 1929-be vitte vissza az új epizódot. A krimi királynője még 1975-ben, egy évvel saját halála előtt „megölte” méltán legnépszerűbb alakját, de a Christie család beleegyezésével, sőt ösztönzésére egy történettel biztos folytatódik az izgalmas sorozat, a szerző szerint pedig még magának Agatha Christie-nek is tetszene, és most látták elérkezettnek az időt a folytatásra.
Hannah újított, mert úgy döntött, hogy a rendőr Edward Catchpool személyében új alakot is bevezet, aki a narrátor és még egyszer sem szerepelt Christie regényeiben. Prichardnak tetszett ez az ötlet is, bár Hannah egészen más stílusban ír, mint a nagy előd. Döntse el majd az olvasó, helyesen döntött-e az írónő és az unoka.
Hercules Poirot Sherlock Holmes mellett az egyik legismertebb irodalmi nyomozófigura, aki ez idáig 33 regényben tűnt fel. Először 1920-ban találkozhattak alakjával az olvasók, Christie pedig 1975-ben vetett véget teremtménye életének.