Halálának tizedik évfordulója alkalmából kiállítással, műhellyel, filmvetítéssel és táncházzal idézik meg Fodor Sándor Netit, azt a hegedűst, akinek játéka és személyisége a leginkább befolyásolta a táncházmozgalom fejlődési irányát. Alig akad ugyanis olyan táncházas prímás ma Magyarországon vagy Erdélyben, aki közvetve vagy közvetlenül ne tanult volna tőle, akit a belőle áradó muzsika ne varázsolt volna el. A kalotaszegi zene egyértelműen neki köszönheti szinte aránytalan népszerűségét a táncházasok körében, az ő virtuozitása pedig hihetetlen távlatokat nyitott a népi hegedűjáték terén.
A Fonóban szombat délután háromtól várják a Neti-tanítványokat, a népzene szerelmeseit és minden érdeklődőt. Először ifjabb Neti Sándor prímást és mérai zenészeket hallunk, Kelemen László, a Hagyományok Háza főigazgatója megnyitja a Kása Béla, Henics Tamás, Dulai Zoltán és Pörneczi Bálint képeiből rendezett kiállítást. Boros Lóránt etnográfus Kalotaszeg örökségéről tart előadást, öt órától Pál István Szalonna és Boros Lóránt vezetésével műhelyt tartanak a jelen lévő népzenészeknek, de lesz népdaltanítás, filmvetítés, és egy gálaműsor is Vannak utcák, vannak házak címmel kalotaszegi zenészek, énekesek és táncosok részvételével. Az estét táncház zárja.
Aszittem, hogy jókedvem van címmel köszöntik Kiss Ferenc „hangépítészt” 60. születésnapja alkalmából, a hazai táncházmozgalom legendás alakja egyébként sok szempontból hasonló jelentőségű a híres kalotaszegi prímáshoz, Neti Sanyi bácsihoz. Ő ugyanis a magyar világzene egyik legnagyobb ősatyja, a Vízöntő, a Kolinda, majd az Etnofon Zenei Társulás muzsikusa és zeneszerzője. Kompozíciói alapjaiban határozták meg a hazai világzene alakulását, művei a népzene alapos ismeretére és a kortárs zeneszerzői szemléletre alapoznak, stílusa sajátos és egyedi.
Kiss Ferenc holnap este hét órakor nagyszabású retrospektív koncerten eleveníti fel eddigi életpályáját a Budapest Music Centerben, ahol a műfaj legjobbjai lesznek színpadi társai: például Szvorák Katalin, Bognár Szilvia, Dresch Mihály, Ágoston Béla és Novák Péter. A kétrészes alkotói est a népzene, a tánc, a film, az építészet és a színház igézetében eltöltött négy évtized szépséges, vidám és szomorúságos emlékeit idézi meg az elhangzó műveken keresztül.
Napi balfék: Magyar Péter szagmintát vesz