Hazatért az elveszettnek hitt Berény Róbert-kép

Az Alvó nő fekete vázával Berény Róbert egyik fő műve. A Stuart Little, kisegér című filmben bukkantak rá.

Grund
2014. 11. 26. 12:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Alvó nő fekete vázával című festményt a Virág Judit Galéria bocsátja aukcióra december 13-án. A Virág Judit Galéria keddi sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a kép kalandos körülmények között került elő: Barki Gergely művészettörténész 2009 karácsonyán a Stuart Little, kisegér című filmet nézte gyermekével a tévében, amikor a díszletben feltűnt neki a kép.

Az értékes alkotást egy pasadenai kereskedésben vásárolták a filmhez, majd a Berény-kép egy szappanoperában is szerepelt, mielőtt a szakembernek sikerült beazonosítania. A 2009-es felfedezésről annak idején az Artmagazinnak részletesen beszámolt. Öt évbe került, amíg a művészettörténésznek sikerült hazahozatnia az alkotást.

Az Alvó nő fekete vázával című kép Berény Róbert (1888–1953) második feleségét, Breuer Etát ábrázolja, 1927–1928 fordulóján készülhetett, és az alkotó egyik fő művének számít. Virág Judit, a galéria tulajdonosa az MTI-nek elmondta: a képért 34 millió forintos kikiáltási árról indul a licit az aukción.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.