Vizsgálják a Savaria zenekar gazdálkodását

A vizsgálat lezárultáig Mérei Tamás, a zenekar vezetője szabadságon tartózkodik.

Grund
2015. 01. 15. 13:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szövege szerint a polgármester az aljegyzőt kérte fel arra, hogy az önkormányzat belső ellenőrzési irodájával közösen folytassa le a vizsgálatot. Hozzáfűzték: a vizsgálat lezárultáig Mérei Tamás, a zenekar igazgatója és a zenekar gazdasági igazgatója szabadságon tartózkodik.

Mérei Tamás az MTI érdeklődésére közölte: a vizsgálat lezárultáig – várhatóan február 15-éig – nem kíván nyilatkozni. Hozzátette: a zenekarnak a napokban bejelentett programját, köztük a párizsi vendégszereplést a vizsgálat ténye nem befolyásolja. Elmondta, mivel szabadságon van, magánemberként kíséri el az útra együttesét.

Puskás Tivadar és Mérei Tamás kedden közös sajtótájékoztatón jelentették be, hogy a Savaria Szimfonikus Zenekar január utolsó napjaiban és február első hetében nyolc alkalommal kíséri majd a milánói Scala balett-társulatát Adolphe Adam Giselle című romantikus darabjának előadásain a párizsi kongresszusi palotában.

A nemzeti besorolással rendelkező Savaria Szimfonikus Zenekar, élén Mérei Tamással, tevékeny részt vállalt az Iseumi Szabadtéri Játékok operaelőadásainak megszervezésében és lebonyolításában. Sajtóértesülések szerint a vizsgálat inkább ezzel, és nem a zenekar napi gazdálkodásával állhat kapcsolatban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.