Elhunyt a zongoraművészek doyenje

Nyolcvankilenc éves korában elhunyt Aldo Ciccolini olasz származású francia zongoraművész vasárnapra virradóra Párizs környéki otthonában.

Grund
2015. 02. 01. 19:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az 1925-ben Nápolyban született Ciccolinit a francia hírügynökség a nagy zongoraművészek doyenjének nevezte. Ciccolini a francia zeneszerzők, mint Camille Saint-Saëns, Maurice Ravel, Claude Debussy és Erik Satie avatott tolmácsolója volt, de számos spanyol szerző, köztük Isaac Albéniz és Manuel de Falla, valamint Liszt Ferenc műveit is rendszeresen játszotta koncertjein. A világ szinte valamennyi nagy szimfonikus zenekarával fellépett.

Több mint száz lemezfelvételt készített, köztük Claude Debussy és Erik Satie valamennyi zongoraművét, valamint Mozart és Beethoven valamennyi zongoraszonátáját rögzítette.

Utolsó CD-jét, amelyen 13 keringőt játszott, 2013-ban vette fel. Ciccolini néhány hete betegeskedett, kórházban is kezelték – közölte Paul Blacher, Ciccolini barátja és menedzsere az AFP francia hírügynökséggel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.