Ezekkel az utcabútorokkal szépülhet meg Budapest

Kiderült, kik nyerték a Bútorozd be a városod! pályázatot. De a közönségszavazás még hátravan!

Son
2015. 03. 26. 13:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Háromszáz pályamű érkezett a Főkerttel, a Fővárosi Közterület-fenntartóval és a Hello Wooddal közösen kiírt formatervezői pályázatra. Ez a nagyszámú érdeklődés is bizonyítja azt, hogy szükség van egy ilyen pályázatra, és célszerű bevonni a városlakókat a főváros arculatának kialakításba – fogalmazott Böszörményi Nagy Gergely, a Design Terminál főigazgatója az esemény sajtótájékoztatóján.

A Bútorozd be a városod! pályázat célja a konkrét tervek és ötletek összegyűjtése mellett az is volt, hogy párbeszédet indítson el azzal kapcsolatban, hogy miért fontosak számunkra köztereink és milyen funkciókat tölthetnek be használóik életében, valamint hogy felhívja a nagyobb vállalatok figyelmét a kreatív iparág résztvevőinek munkásságára. Három különböző kategóriában – iskolás, egyetemista, profi – hirdették meg a pályázatot.

A zsűrizésnél figyelembe vették, hogy a beérkezett munkák milyen újszerű megoldásokkal, innovációval bírnak, de a pályázatok kiértékelése során elemezték a köztereknél különösen fontos közösségi funkciók alkalmazását, a fenntarthatóságot, a megvalósíthatóságot, a környezetbarát látásmódot, valamint a tervezői következetességet is.

A Váci Utcai Ének-Zene Tagozatos Általános Iskola 2/a osztályának tanulói a Károlyi-kert játszóterét tervezték újra. „A mi álmunk” koncepció különleges játszótéri elemeket foglal magában, a mászókáktól a csúszdákon át egészen a padokig. A szakmai zsűri a szellemes, eredeti ötleteket az iskolai kategória megosztott első díjával jutalmazta, melyet a diákok Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettestől vehettek át. A Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákja a gyümölcsformákat idéző bútorcsaládért vehette át a megosztott első helyezett oklevelét.

Az egyetemisták és főiskolások kategóriájának első díját Lévai Leventének ítélték, akinek Tordu névre keresztelt utcabútora a parkokban található padok helyett nyújt kényelmesebb megoldást. A profi kategória győztese Dányi Tibor Zoltán lett a RÖNK+ pályaművel. A padok, utcai asztalok, kerékpártárolók, vagy akár tornapályák elemei a budapesti parkokban évről évre újratermelődő fahasábokból készülhetnének el. Az FKF különdíját Papp Dóra Csilla és Almási Balázs vehette át multifunkcionális, szinte bármilyen típusú utcabútorként felhasználható, préselt-plasztik kompozit alapú tervéért.

A modern városi igényeknek is megfelelő, megnövekedett igénybevételre és terhelésre alkalmas köztéri bútorok és bútorcsaládok, illetve hulladékgyűjtők tervei közül a zsűri 10 pályaművet közönségszavazásra jelölt, amelyekre a www.énvárosom.hu oldalon lehet szavazni április 17-ig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.