Berlinben alkotó brit gótikusfolk-gitáros lány, Amerikában született orosz származású indusztriális pop, eklektika és minden apró szavával elvarázsoló francia sanzonpopdíva. Nagyjából így lehetne összegezni ama három énekes-dalszerző hölgyet, aki márciusban próbálja elvarázsolni az A38 Hajó közönségét. Külön jó, hogy a három zenész három teljesen külön világ, más-más hangulat.
Az essexi Basildonban született előadó 2006 óta aktív, és azoknak a brit női zenészeknek a táborát gazdagítja, akik akár egy szál gitárral a kezükben végigjátszanak egy egész éjszakát egymaguk. Mint mondjuk nagy kedvencem, Kate Nash.
Az amúgy Berlinben élő és alkotó 34 éves Gemma stílusát nem igazán lehet belőni, ő maga is szereti két egymásnak teljesen ellentmondó jelzővel illetni. Akit tehát érdekel a pop noir, az útszéli blues vagy a gótikus-folk az semmiképp se hagyja ki.
Már csak azért se, mert maga a magasságos Jimmy Page mondta azt róla, miután látta a színpadon, hogy őt „semmi pénzért sem lehet kihagyni!” Gemma Ray március 11-én, szerdán koncertezik. A Soundcloudon külön a turnéra készített egy számösszeállítást.
A napfényes Arizonában született, ám munkásságát végignyálazva le sem tagadhatja magáról oroszságát Zola Jesus. Mondjuk nem is áll szándékában, sőt. Szeret többek között Dosztojevszkijt olvasni, és mint egy interjújában mesélte, imád télen számokat írni. „Szinte mindig télvíz idején alkotok. Amikor kint hideg van, ám bent kellemesen melegít a kandalló, és bebújhatok a pokróc alá. A legtöbb szám hideg, ám a hideglelés mögött ott a melegség” – véli a Nika Roza Danilova néven született előadó.
Zola tavaly Taiga címmel jelentette meg ötödik nagylemezét, de többek között vokálozott már a minden porcikájában kifinomult francia M83 zenekar 2011-es Hurry Up, We’re Dreaming korongjának Intro című számában. A Taigán szereplő Go című nótájára meg többek között az élő héroszok közé sorolt amerikai DJ, Diplo is készített egy remixet.
Az elektronikus, indusztriális, gótikus pop-rockban utazó 25 éves lány március 18-án, szerdán hallható élőben. Legújabb albuma a Deezeren van fent. (Ahhoz, hogy a számokat végigfussanak, regisztrációra van szükség, anélkül csak egy-egy rövid bemutatót enged a Deezer.)
A modern francia sanzonpop talán egyik legandalítóbb mai követe a 33 éves Frégé. Hatéves kora óta muzsikál, gyerekkorában nyolc évig tanult szorgalmasan gitározni, és 12 évig balettezett is. Az énekesnő a francia Star Academy televíziós tehetségkutató harmadik szériájának megnyerésével került reflektorfénybe még 2004-ben.
Szerencsére azonban nem szippantotta be az üresfejű celebgyár. Negyedik, 2013-ban megjelent Amuse-bouches című korongja csupa elegancia mindenféle manír nélkül. Amolyan romlottság nélküli Edith Piaf.
Élodie Frégé március 28-án, szombaton ejti ámulatba az őt hallgatókat.