Rövid időn belül már a második kínos ügyébe futott bele a Zeneakadémia: Kupper András és a szenátus vitája a kancellár eltávolításával végződött, kedden pedig Keller András hegedűművész-karmester adta be felmondólevelét arra hivatkozva, hogy „Vigh Andrea két év óta eszközökben nem válogatva próbálja őt a Zeneakadémiáról elüldözni”. Keller nemcsak a kamarazene és vonósnégyes tárgyakat oktatta, hanem a kamarazene-műhely vezetője is volt, az egyetem hétfői szenátusi ülésén pedig arról döntöttek, hogy az általa irányított kamarazenei műhelyt visszaminősítik tanszékké.
Ez tulajdonképpen megpecsételte Keller sorsát, mivel a tanszékvezetéshez tudományos fokozat szükséges, ezzel viszont ő nem rendelkezik. A Keller által vezetett Concerto Budapest 2013-ban kormányhatározattal lett a Zeneakadémia rezidens zenekara, előtte anyagi stabilitás és támogatók híján a megszűnés szélére sodródott, tulajdonképpen ez a döntés mentette meg az együttest. Ez azt jelenti, hogy a Concerto Budapestnek a Zeneakadémián adott koncertjei mellett évi öt-hat alkalommal közre kell működnie vizsgahangversenyeken is, az egyetem növendékei pedig az együttesnél töltik kötelező gyakorlati idejüket. Keller András felmondása a Concerto Budapest rezidensi státuszát nem befolyásolja.
Keller András a napokban több lapnak is interjút adott, ezekben többek között arról beszélt, hogy nem engedték be a nézőket a zeneakadémiai kurzusára, illetve arról, hogy a nekik rezidensi feladatokra megítélt 50 millió forintot közvetlenül a Zeneakadémia kapta meg, nem pedig ők, és ebből az összegből is alig láttak valamit. Beszélt arról is, hogy úgy érzi: a Nemzeti Filharmonikusokkal (NFZ) és az MTVA-val, vagyis a Rádió együtteseivel kötött együttműködési megállapodással szeretné a Zeneakadémia kiváltani a Concerto Budapest rezidensi szerepkörét. Keller Andrással szemben korábban több vád is felmerült, többek között az, hogy nem tartotta meg az óráit, ezt a művésztanár határozottan cáfolta, és arra hivatkozott: annak idején az előző rektor, Batta András külföldi elfoglaltságai miatt engedélyezte, hogy saját időbeosztásához alakítva, akár a Concerto Zeneházban fogadja a diákokat, több növendéke távozását pedig a fluktuációval magyarázta.