Az elmúlt öt év során bizonyított intézmény most különböző műfajú programokkal ünnepel névadójának születésnapján. December 16-án, szerdán 2 órakor a lengyel Marcelina Beucher szopránénekesnő és Csen Ting-vej (Chen Ting-Wei) tajvani fuvolaművész koncertje indítja a sort, majd Best of Kodály Központ címmel hangfelvétel-válogatást hallhatunk az öt esztendő legszebb pillanataiból. Ezután 4 órától a magyar kórusok napját rendezik meg, amelyen különböző gyermek- és ifjúsági énekkarok lépnek fel, este 8 órakor pedig nagyszabású gálakoncertre invitálják a közönséget.
Az esti hangverseny karmestere Bogányi Tibor lesz, aki a Pannon Filharmonikusokat, a Pannon Filharmonikusok Fesztiválkórusát és a Nemzeti Énekkart dirigálja. A szólisták is neves művészek: Baráti Kristóf hegedül, Horváth István énekel, de Bogányi Tibor is előveszi hangszerét, a csellót. A műsor elsősorban Kodály Zoltán műveire fókuszál, a Molnár Annát, a Duó hegedűre és gordonkára című művét, valamint a nagyszabású Psalmus Hungaricust hallhatjuk. Ezek mellett Márta István Tér-idő és Bánfalvi Zoltán Divertimento című alkotása hangzik el. A napot fél 11 után zenés, táncos ünneplés zárja a Dübörgő Watt’a’Cukrock zenekarral.
A pécsi Kodály Központról neves építész és akusztikus szakemberek részvételével november végén konferencia is zajlott, ahol elhangzott: a centrum európai léptékben is referenciaértékű létesítmény. A megemlékezés és a jubileum azonban nem csak egy napig tart: ünnepi évaddal, különleges koncertekkel, hazai és nemzetközi világsztárokkal készülnek a szervezők a következő időszakra. A hónap elején kötet is megjelent a Kodály Központról, a benne szereplő fotók a nagyközönség számára eddig ismeretlen részleteket mutatnak meg, és megismerhetjük belőle az építés, illetve a megnyitás óta eltelt öt év legemlékezetesebb pillanatait.
A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége, a Kóta már vasárnap este megemlékezett a 133 éve született Kodály Zoltánról, a magyar kóruskultúra egyik nagy alakjáról a Zeneakadémián, ahol a születésnapon egészen különleges módon a zeneszerző 1918-as szerzői estjének műsorát ismétlik meg. Az évfordulóra elkészült a Kodály Zoltán szellemi örökét is ápoló Galyatetői Alkotóház felújítása, amelynek ünnepélyes megnyitóját kedden délután tartják, ezen a népzenegyűjtésben is jeleskedő Kodály mátrai gyűjtései hangzanak el.
Kodály Zoltán a XX. századi magyar zenekultúra egyik legkiemelkedőbb személyisége volt, zeneszerző, népzenekutató, zenepedagógus és nyelvész, akinek nemzetközileg is elismert zenei nevelési koncepciója az alapja ma is a hazai ének-zene tanításnak. Kodály jelentős szerepet játszott a magyar közéletben is, számos közéleti szerepet töltött be, és több szervezet, bizottság tagja vagy vezetője volt. Szintén jelentős a népzenegyűjtői tevékenysége, amelynek folyományaként a népzenét felhasználta híres módszerének kialakításakor, és számos zeneművének ihlető forrása is a folklór volt.