Elérhetővé vált Halmos Béla hagyatéka a Hagyományok Háza honlapján. A páratlan anyag, amely több ezer tételből áll, többek között publikációkat, tudományos kéziratokat, népzenei kiadványokat, eredeti népzenei gyűjtéseket, video- és hangfelvételeket, valamint fényképeket tartalmaz immár feldolgozott formában. Mindehhez mostantól az interneten bárki hozzáférhet.
Halmos Béla több mint negyven évig tevékenykedett a táncházmozgalomban, tevékenysége nemcsak a muzsikálásra korlátozódott: folklórgyűjtőként és oktatóként is komoly életművet hagyott hátra. A Sebő együttesben kezdte a pályafutását, majd a Kalamajka prímása lett, és az sem mellékes, amit ezzel a zenekarral az utókorra hagyott. A legendás Molnár utcai táncházak, amelyek az eredeti helyszín bezárása után az Aranytízben folytatódtak, hosszú évtizedeken át minden egyes szombaton biztosították az igényes szórakozási lehetőséget a budapesti táncházas közönségnek, mindemellett rengeteg erdélyi hagyományőrzőt, híres adatközlőt ők utaztattak a fővárosba és mutattak be a magyarországi érdeklődőknek.
A Halmos-hagyaték részér képezik folklórgyűjtései, kéziratai, fényképei, könyvtárának egy része és mesterhegedűje is, ezt a Hagyományok Háza, az örökösökkel történt egyeztetés után 2014-ben vásárolta meg az NKA miniszteri keretéből kapott támogatásból. Másfél évig tartott Árendás Péter népzenekutató vezetésével, a Folklórdokumentációs Könyvtár és Archívum munkatársai közreműködésével a hatalmas anyag feldolgozása. Ami most az internetre kikerült, az Halmos Béla folklór tárgyú életműve és a hagyaték feldolgozásának folyamatáról szóló tanulmány, amely a prímás hagyatékának számos dokumentumát is a nyilvánosság elé tárja.
Halmos Béla, a magyarországi táncházmozgalom legendás alakja, és egyik elindítója, az első táncházas prímás 2013 júliusában hunyt el. Emléke előtt a Hagyományok Háza is számos programmal tiszteleg 2016-ban, többek között azért is, mert a prímás idén lenne hetvenéves. Március 30-án Lipták Dániel, a Halmos Béla-vándordíj – amely Halmos Béla hegedűjének egy évig történő használatát foglalja magába – első tulajdonosa ad koncertet a Hagyományok Háza színháztermében. A vándordíjat, valamint a táncházmozgalomban végzett kiemelkedő szervezői tevékenység elismeréséért járó Halmos Béla-emlékérmet 2015-ben alapították. Az elismeréseket a Táncház napján adják át, ezt idén május 7-én rendezik meg immár ötödszörre.
A Táncház napjának első alkalmát Halmos Béla aktív közreműködésével hívták életre, az általa alapított Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület szervezésében 2012-ben, a Liszt Ferenc téren rendezett legelső táncház negyvenedik évfordulóján, amelyen annak idején ő maga muzsikált Sebő Ferenccel együtt. Június 4-én, a prímás születésnapján idén először tartanak Halmos Béla-napot a Hagyományok Házában egész napos konferenciával, mesterkurzusokkal és egy olyan gálakoncerttel, amelyen a neves művész Az a szép piros hajnal című népszerű lemezének anyagát tanítványai adják elő.