Új szervezőgárda, új hozzáállás: a korábbi off programsorozatot radikálisan átalakították, az új néven futó POSZT Fesztiválnak pedig a Zsolnay-negyed ad majd otthont. A több mint száz programot több tematika mentén állították össze: meghívtak olyan előadásokat is, amelyeket évtizedek óta játszanak sikerrel, mint például a Madách Színház Páratlan párosa, a Katona József Színház Portugálja és a legendás S.Ö.R (Shakespeare Összes Rövidítve) Kálloy Molnár Péterrel, Kálid Artúrral és Gáspár Andrással. Vendégszerepelnek alternatív alkotóműhelyek: a Manna Produkció, a Dumaszínház, továbbá kőszínházak – Miskolci Nemzeti Színház, Örkény Színház, Nemzeti Színház –, illetve lesznek fizikai és mozgásszínházi programok is.
A Zsolnay Kulturális Negyedben a fesztivál első három napján megszervezik az Előadóművészeti Egyetemek és Akadémiák Találkozóját, ahol a magyarországi és határon túli egyetemek vizsgaelőadásaiból válogatnak, ezenkívül a díszlet- és jelmeztervezők kiállítását, a szakmai beszélgetéseket és a felolvasó-színházi produkciókat is itt rendezik meg. Az újítások részeként a Pécsi Nemzeti Színház és a Zsolnay Negyed között a POSZT ideje alatt ingyenes fesztiválbusz közlekedik majd.
A Kodály Központban kaptak helyet az újonnan induló POSZT bemutatja sorozat előadásai. Cseh Tamás történelemkönyve címmel a zenész dalaiból rendeznek koncertet, legújabb albumát mutatja be Lajkó Félix hegedű- és citeravirtuóz, játszik a Budapest Klezmer Band, majd a Virtuózok komolyzenei tehetségkutató legjobbjai, a Magyar Állami Operaház társulata pedig Gaetano Donizetti Don Pasquale című operájával vendégszerepel. Látható lesz a Kiscsillag zenekar koncertszínházi előadása, a Semmi konferencia. Az eddigi hagyományoktól eltérően a POSZT június 18-ai zárógáláját is itt tartják majd meg.
A fesztivál beharangozó hétfői sajtótájékoztatóján Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős államtitkára bejelentette, hogy a seregszemle állami támogatása a tavalyi 60,5 millióról ebben az évben 65,5 millió forintra emelkedik, de a fesztivál megszervezésére Pécs városa idén 70 millió forintot ad.
Keszég László, a Magyar Színházi Társaság elnöke elmondta, a Szakmai Tanácsadó Testület döntése alapján a versenyprogramot, amelyben hét nagyszínpadi és kilenc stúdió-előadás szerepel, idén Boros Kinga kritikus, Bozóki Mara díszlet- és jelmeztervező, Czajlik József rendező, Dobák Lívia dramaturg, Garaczi László író, Kocsár Balázs karmester, Kiss Mari és Sztarenki Pál színművész értékeli.
Már nyilvános az is, hogy a jövő évi fesztiválra Kovács Dezső színikritikus és Árkosi Árpád rendező válogat, akik a színházakat három előadás ajánlására kérik, de ezeken kívül is bekerülhetnek produkciók a programba.