A JAK működési támogatása az idén 760 ezer forint. Kevesebb, mint a tavalyi egymillió, és a legkevesebb az összes hasonló szervezeté között. – Az összeg a töredékét sem fedezi a működési költségeinknek – mondta lapunknak az elnök, Gaborják Ádám. Példaként a szociális hozzájárulási adót említette; ezen a címen másfél millió forintot fizet be a szervezet. Ez az összeg úgy keletkezik, hogy megbízási szerződéssel fizetnek fellépti díjakat azoknak a szerzőknek, akiket a programjaikra meghívnak.
Nagyobb programjait jórészt pályázati támogatásból valósítja meg a JAK. Olyan pályázat azonban nincs, amelyben működési költségeket vagy adót lehetne elszámolni. Már ahhoz is, hogy egy szervezet pályázzon, sőt egyáltalán működjön, szükség van adminisztrátorra, könyvelőre, a pályázatokhoz önrész befizetésére. Ennek ellenére egyetlen alkalmazottja sincs a szervezetnek, még egy félállást sem engedhet meg magának. Gaborják Ádám fél éve nem vette fel az elnöki juttatását, de ez aligha menti meg a szervezetet.
Szerinte nagy esély van rá, hogy összeomlik a JAK. Ideális esetben nagyjából kilencmillió forintból gazdálkodnának évente. Ez az összeg tagdíjakból, a kiadott könyvek eladásából, szponzoroktól és működési támogatásból tevődne össze, utóbbiak azonban gyakorlatilag eltűntek.Korábban a Magyar Szak- és Szépirodalmi Szerzők és Kiadók Reprográfiai Egyesületétől (Maszre) is számíthattak támogatásra, ez akár egy évre 4,5 millió forint is lehetett. Ez a lehetőség azonban megszűnt, mert a jogszabályok szerint a Maszre már nem adhat ilyen célra pénzt. Gaborják szerint ilyen körülmények között őszig tud működni a szervezet, utána már előfordulhat, hogy irodalmi programjait nem tudja megrendezni, és a könyvkiadással is fel kell hagynia. Márciusban kétmillió forintos „gyorssegélyért” folyamodtak az Emberi Erőforrások Minisztériumához, ám érdemi választ még nem kaptak.