Ázsiában turnézik a Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Szombattól Japánban és Kínában turnézik a Nemzeti Filharmonikus Zenekar.

2016. 10. 18. 16:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombaton indul ázsiai turnéjára a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, az együttes Japánban és Kínában 18 nap alatt összesen 10 koncertet ad. A turné Japánban kezdődik, a hangversenykörút első állomása október 25-én az 1800 férőhelyes tokiói a Sumida Triphony Hall. Itt Liszt Ferenc Les Préludes című műve és a Haláltánc szólal meg, az utóbbi mű közreműködője Usida Tomoharu zongoraművész, az estet Dvořak IX. „Újvilág” szimfóniája zárja.

A következő koncerthelyszín október 26-án Chiba, október 27-én Hiroshima, október 29-én Toyama, október 30-án Fukusima, október 31-én pedig ismét Tokió, ezúttal a 2000 férőhelyes Tokyo Metropolitan Theatre. A turné japán része november 1-jén Shizuokában folytatódik, majd 2-án Oszakában fejeződik be. Minden japán hangversenyt Kobajasi Kenicsiró vezényel.

A turné repertoárján Liszt és Dvořak művein kívül szerepel még Berlioz Fantasztikus szimfóniája, Grieg zongoraversenye, Mendelssohn e-moll hegedűversenye, Kodály Galántai táncok című műve, valamint Brahms Magyar táncaiból egy csokorra való.

Kínában Shanghajban az első helyszín, ahol a Nemzeti Filharmonikus Zenekar részt vesz Ázsia legnagyobb kulturális fesztiválján, a Sanghaji Nemzetközi Művészeti Fesztiválon. Az október 15-től november 15-ig tartó rangos fesztiválon Magyarország a Nemzeti Filharmonikusok előadásával, november 6-án mutatkozik be a Shanghai Culture Square Theatre színpadán azzal a Káel Csaba rendezte Bartók-produkcióval, amelyet az együttes október 7-én Kocsis Zoltán vezényletével, óriási sikerrel adott elő a Művészetek Palotájában.

Ez Bartók két színpadi művének, A kékszakállú herceg várának és a Csodálatos mandarinnak szcenírozott előadása, amelyen az előbbi műben Bretz Gábort és Szántó Andreát láthatjuk, mint a két főszereplőt, utóbbiban pedig a Pécsi Balett művészeit. Ezt a hangversenyt Kovács János vezényli. A zenekar következő sanghaji hangversenye november 7-én az Oriental Art Centerben lesz, ez is bizonyos szempontból rendhagyó: a Muzsikás együttessel közösen lépnek színpadra Dohnányi, Kodály és Bartók műveivel.

A hazai közönség legközelebb november 18-án a Művészetek Palotájában hallhatja majd a zenekart Busoni és Brahms műveiben Farkas Róbert vezényletével és Kun Woo Paik zongoraművésszel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.