A magyar helyszínek között van a Budapest Music Center (BMC), a Müpa, az Erkel Színház, a pécsi Kodály Központ, a debreceni Kölcsey Központ, a Pesti Vigadó és a Zeneakadémia. A három külföldi helyszín esetében eddig kettőről – a moszkvai Csajkovszkij Konzervatórium és a helsinki Sibelius Akadémia – született döntés az illetékes Külgazdasági és Külügyminisztériumban, jelentette be Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter.
Bogányi Gergely Kossuth-díjas zongoraművész magyar mérnökök segítségével fejlesztett ki új típusú hangversenyzongorát. A magyar csodazongoraként emlegetett hangszer prototípusát novemberben mutatták be zárt körben a Zeneakadémián, az eseményen Orbán Viktor miniszterelnök is részt vett.
A Bogányi-zongora mintegy 800 millió forintos támogatásával a kormány célja, hogy erősítse a magyar zongoraművészet és a magyar zongoraépítés kultúrájának nemzetközi hírnevét – hangsúlyozta Balog Zoltán. A tárcavezető szerint mindezzel a kormány egy magyar innováción keresztül a magyar iparfejlesztés ügyét is támogatja.