A Titanic visszarepít 1945-be

Ragályi Elemér világhírű operatőrt is meg lehet majd hallgatni.

Lakner Dávid
2017. 04. 07. 15:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap kezdődött a 24. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál, amely április 13-ig kínál izgalmas beszélgetéseket a filmek kedvelőinek. Miután az Uránia és a Toldi mozi mellett helyszínként bekapcsolódott az Ódry Színpad is, a fesztivál kínálatát még a Titanic MasterClass is színesíti. Jövő szerdáig számos izgalmas találkozó vár az érdeklődőkre.

Elsőként a költészet szerelmeseinek érdemes sietniük: ma háromnegyed öttől Emily Dickinson életéről, művészetéről ad elő Bollobás Enikő. A költőnő munkásságát Terence Davies A lélek saját társat választ című filmjének tükrében vizsgálják. Az angol rendező műve látható lesz az Ódryn és az Urániában is.

Hétfőn és kedden Török Ferenc új filmje, az 1945 iránt érdeklődők ülhetnek be izgalmas programokra. Hétfő délután a film operatőrével, Ragályi Elemérrel beszélget Szabó Gábor, másnap ugyanúgy háromnegyed ötkor pedig Strausz László, Varga Balázs filmtörténészek, illetve Zombory Máté szociológus elemzi a filmet. A történet szerint 1945. augusztus 12-én titokzatos szállítmányával két fekete ruhás, fekete kalapos idegen jelenik meg egy magyar település vasútállomásán. A falu népe az orosz megszállás árnyékában a jegyző fiának esküvőjére készül, de a menyasszony korábbi vőlegénye is hazatér a hadifogságból. Néhány óra alatt minden megváltozik.

A francia szerzői film szerelmesei sem maradnak élmény nélkül. Szerdán a műfaj jövőjéről és piacáról tart előadást a fesztivál idei zsűrijének tagja, Frédéric Strauss francia filmkritikus, forgatókönyvíró és rendező.

Az idei Titanicon hat kategóriában vetítik 27 nemzet 34 friss alkotását. A Hullámtörők díjért hét film van versenyben, amelyen Strausz mellett Dragomán György író és Enyedi Ildikó rendező dönt majd. A Titanic vendégeként érkezik Magyarországra a Leonard Cohen-dokumentumfilm, a Bird on Wire rendezője, Tony Palmer, valamint A pásztor direktora, Jonathan Cenzual Burley. Továbbá itt lesz a The Rumble: The Indians Who Rocked the World két producere is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.