Tizenharmadik alkalommal, idén december 9-én, szombaton a budapesti K11 Művészeti és Kulturális Központban rendezik meg a Magyar Képregényszövetség év végi, egész napos nagy magyar képregényes fesztiválját, a Hungarocomixot.
A legnagyobb cégek, a Nero Blanco Comix és a Képes Kiadó kiadványai mellett többek között kapható lesz Lakatos István képregényeinek gyűjteményes kiadása Mesék az ágy alól címmel, de a kis példányszámban dolgozó magyar műhelyek kínálatát is végig lehet böngészni.
A különböző, így a független, kis kiadókkal kapcsolatos beszélgetések mellett a Hungarocomixon mutatják be Kertész Sándor legújabb könyvét, a Pókember-generációt. Ez tulajdonképpen a tíz évvel ezelőtt megjelent, Comics szocialista álruhában – A magyar képregény ötven éve című munkájának folytatása. Miként ez utóbbiban 1939-től az 1989-es rendszerváltásig vázolta fel a műfaj történetét, úgy a mostani ennek továbbvitele, amelyben a magyar piac elmúlt 27 évével foglalkozik. Ehhez kapcsolódóan könyvbemutató is lesz, amelynek során az íróval a Szépirodalmi Figyelő főszerkesztője, Vincze Ferenc beszélget majd. Emellett fellelhető lesz Maksa Gyula könyve, a Képregények kultúraközi áramlatokban, amely pedig a transzkulturális fejleményekre és sajátos kommunikációs használatokra helyezi a hangsúlyt.
Izgalmasnak ígérkezik a Királyok és keresztek című munka is, amely szintén itt debütál. A magyar történelem valós eseményei és személyei köré épülő sorozatban – a szerzők beharangozója szerint – a grandiózus csatajelenetek mellett olyan figurák elevenednek meg, mint „Imre herceg, a magyar trónörökös varég testőrsége élén, Pietro di Orseolo (Orseolo Péter), a száműzött olasz nemes velencei lovagjaival és Tonuzoba, a nyakas besenyő törzsfő”.
Aki pedig szeretne bekukkantani a kulisszák mögé, megteheti, ugyanis ki lehet próbálni, miként készül és áll össze egy-egy képregény, miközben az emeleti kiállítótérben megtekinthetők lesznek a tavalyi Korcsmáros Pál- és Kétfilléres-díjas, lapunknak is rajzoló Marabu válogatott karikatúrái. Részletes programért és információkért érdemes felkeresni a Képregény.blog.hu weboldalt.